Benebar Boč VII.

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Do pajšlu, je mi nějak divně. Asi jsem to poslední fruto měl nechat na pozdějc…. Ghurp! Ééééééééééééééégl." - neznámý zákazník
(Coraabia Artist: Psdeluxe)

Rasa: Lach'lar

Domovský svět: Coraab

Éra: 4213 Tu - současnost


Benebar Boč VII. je jedním ze dvou dědiců potravinářského gigantu Gamma-Boč. Obecně se má za to, že hlavní slovo v korporaci má Bočův sebevědomý společník Yup Gamma. Nikdo by nehádal, že by Benebar, který na veřejnosti působí pomale a zakřiknutě, mohl mít na chod firmy větší vliv. Ve skutečnosti je to však on, kdo v pozadí důmyslně tahá za nitky. Na rozdíl od svého otce není ve vrcholném managementu Gamma-Boče Benebar příliš oblíbený. Svým zemitým přístupem si však získává přízeň dělnických mas v podnikových továrnách a to i přesto, že pracovní podmínky jsou tam opravdu úděsné. Benebar je jediným členem představenstva, který je ochotný se s dělníky bavit. Proto jsou přesvědčeni, že za jejich nuzný život může Yup Gamma a jeho poskoci.

Benebar Boč VII. zbožňuje frutokotejly vlastní provenience, zvláště pak značku Kašík vyráběnou z ovoce jemge a očištěného ruuckého masa. Je na nich doslova závislý a za den jich vypije i desítky litrů. Benebar je emočně nestabilní a velmi vznětlivý. Když nemá dostatečnou zásobu frutokotejlů, propadá záchvatům zuřivosti. V Gamma-Boči se říká: ""Chceš padáka? Stačí nahlas srkat.""

Benebar je velkým fanouškem dungských zápasů Un-Nom-Paku. Jeho otec Benebar Boč VI. před svou smrtí zafinancoval rekonstrukci arény Dubbu-Rang, jež byla poničena útokem InSboru během dungského povstání v 4270 Tu. Mimo podílu ze zisku tím rodina Boč získala i speciální lóži ve VIP zóně, kde je Benebar častým hostem - nevynechá žádný důležitý zápas, který se v aréně koná.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje