Bimmák Soň

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Chaalki-choti! Chaalki-choti! Nulla-Bim! Nulla-Bim! - Bimmákův pokoutný vyvolávací popěvek.
(Coraabia Artist: AlMaNeGrA)

Rasa: Ptikh

Domovský svět: Annor

Éra: 4245 Tu - současnost


Bimmák je služebně nejmladším strážcem prastarého annorského chrámového komplexu Nnada-Ran. Tento architektonický skvost byl vystavěn již za vlády Pána Edua, který dohled nad zdejšími prostory neočekávaně svěřil do opatrovnictví právě Ptikhům. V té době jsou tito vzdálení příbuzní sauridů považováni za primitivní a zaostalou kulturu, brzy ovšem coby novopečení strážci jedné z nejvýznamnějších pamětihodností Annoru prokazují své schopnosti. Bimmák si toto poslání rozhodně nevybral sám, strážcové Nnada-Ranu titul tradičně dědí po svých předcích. Kromě toho, jeho praotcem není nikdo jiný, než samotný Nullán Soň – slovutný a ctěný zachránce vzácné sbírky dóžecích svatováz. Neustálé připomínání jeho zásluh pak Bimmákovi doslova leze na klofan.

Bimmák by rád dramaticky změnil svůj život, po staletích izolace chrámových Ptikhů od zbytku komunity se ale tyto dvě vývojové větve zcela odloučily. Strážci již zapomněli svůj původní jazyk, přestali lovit, zakrněly jim orientační smysly. I kdyby z chrámu uprchl, v annorské společnosti Soň nenajde praktické uplatnění. Nikdy neopustil chrámové zdi a netuší, co se venku vlastně děje.

Bimmák z nepoužitých odštěpků ztvrdlého chaalkového dřeva vyřezává figurky, jejichž vzhled kopíruje z ilustrací starých chrámových logů. Ty se pak tajně snaží prodat návštěvníkům chrámu. Jeho cílem je vydělat si pár střípků Xotu, za které se ze svého postavení vykoupí. Sošky se dobře prodávají - jelikož je ale Bimmák negramotný, mazaní turisté mu často platí sklem či plasty.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje