Božský Kavokh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Božský Kavokh
(Coraabia Artist: Nathan Geppert)

Rasa: neživý - Kavokh

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo -3500 Tu - současnost


Kavokhové formálně patří mezi vyšší neživé kmeny, některé soudobé zdroje se ale o nich díky jejich nízkým stavům vůbec nezmiňují či je rovnou mylně řadí mezi káďovky. Tito prazvláštní tvorové se poprvé zapisují do obecného povědomí společně s příchodem wigitského primuse Raabdwy do Min'Ory. Místní neživí Kavokhy považují za posvátné bytosti a chovají k nim od počátku až božskou úctu (odtud také plyne jejich často používané přízvisko). Raabdwa později svěří Kavokhy pod ochranu Kostěnátu. Zde se jim dostává toho nejlepšího zacházení, hraničícího až s okázalým rozmazlováním. Vztáhnout ruku na Kavokha je mezi neživými považováno za nejhrubší urážku majestátu jeho vlastníka - Nejvyšší Ozářený nechává takového provinilce vhodit do hořící kádě.

Kavokh má v lebeční dutině umístěné prazvláštní gelové ganglium označované v původním wigitském dialogu jako khoo'ka'wa. Tento výkonný tekutý mozek mu umožňuje dorozumívat se s ostatními Kavokhy jednoduchou formou telepatie. Tito tvorové jinak neslyší ani nevydávají žádné zvuky, bylo však opakovaně prokázáno, že jsou obdařeni pokročilou inteligencí.

Kavokhové se vůbec nerozmnožují. Jednoduše se v určitém stádiu vývoje hermeticky uzavřou do pevné skořepiny, která je postupem času samovolně rozpustí. Jakmile tato krusta přijme určitý kritický obnos energie, dojde k reverzní rekonstrukci těla, při které se odstraní všechny předchozí poškození a nedostatky. Staronový Kavokh tak znovu procitá již po několika Tolech.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje