Raabdwa

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Přestože mnohý výklad historie nosívá se opentlen, přikrášlován, či dokonce překrucován, legendy o Raabdwovi nikdy nedokáží zcela vylíčit, jak povznášející musel být neživot pod jeho moudrou vládou. - Padatuo
(Coraabia Artist: Max Hugo)

Rasa: neživý - Wigita

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo -2200 Tu - -904 Tu


Wigitský primus Raabdwa Antha D'Waga, sjednotitel a vládce legendární Wagi'Thy, bezesporu patří mezi nejvýznamnější neživé v coraabské historii. Tento vládce, mudrc a etik položil základy moderní neživé společnosti, která dodnes z jeho odkazu čerpá inspiraci a vedení. Ustavil základy minského zákoníku, určil a jmenoval prvního Nejvyššího Ozářeného a zaručil výjimečnost některých nižších neživých. Své poddané vítězně provedl velkými bitvami, kde prokázal bravuru skutečného stratéga a následně diplomatický um umožňující začlenit poražené do kultivované unie neživých států známé jako Dwagi. Když se rozhodl ukončit svůj neživot, na poslední cestu do posvátných jeskyň Denogu jej vyprovázeli zástupci všech zombských rodů, Atomové, Baelové i mnoho dalších.

Raabdwa neprojevoval touhu ovládat, ale chtěl učit, vést a usměrňovat. Avšak, bylo-li to třeba, neváhal přijmout břímě vladařské zodpovědnosti. Na poli kulturním se zasadil o sepsání historie neživých a nařídil její výklad masám. Vyšší neživé tlačil k přijímání zodpovědnosti a k nastoupení duchovní cesty. Minu vnutil efektivní wigitský úřední aparát, který se s drobnými obměnami používá dodnes.

V osudovém okamžiku, kdy Raabdwa požádal Zaana Weleekaie, aby se stal Nejvyšším Ozářeným, tento se mu vzepřel. Souboj vůlí neměl svědků, protože nepřežili. Když však vyšel vítězný Raabdwa z ruin starého Kostěnátu, byl následován spáleným Weleekaiem - duchovně smířeným a hodným své nové role. Obřad KeSontharaa je tak věčnou připomínkou povinnosti následovat Raabdwův odkaz.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje