Nejvyšší Ozářený

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nejvyšší Ozářený
(Coraabia Artist: Juan Calle)

Rasa: neživý – Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: -1705 Tu - současnost


Nejvyšší Ozářený je dodnes u většiny neživých kmenů jednou z klíčových duchovních autorit. Tradičně sídlí v Min'Oře v tzv. Kostěnátu, kde byl před dlouhými tisíciletími institut zřízen wigitorským primusem, samotným Raabdwou. Vliv Ozářeného je striktně oddělen od vládnoucí garnitury města. Oficiálně nemá prakticky žádné exekutivní pravomoci, většina neživých však bere jeho názory a postoje za nepopíratelou svátost. Stát se Nejvyšším Ozářeným rozhodně není jen tak, jde o běh na velice dlouhou trať. Této funkce se dočkají jen ti jedinci, kteří byli v minulosti významně prospěšní své komunitě. Jelikož Ozáření pocházejí výhradně z kmene Zombů, za celou dobu jejich existence se na posvátném kostěnátském stolci Unaa'Iar vystřídalo stěží několik desítek jedinců.

Po příletu Těžařů se Nejvyšší Ozářený po boku mocných min'orských pánů jako Zombog či Kowee rázně vyslovil proti jakékoliv jejich územní expanzi směrem k branám Kostěnátu. Jeho prohlášení vyburcovalo zástupy neživých k aktivnímu protitěžařskému odporu. Tím se Ozáření navždy dostali do nemilosti a po okupaci Min'Ory byl dokonce jejich úřad na několik století zrušen.

Stát se Nejvyšším Ozářeným přináší drastické oběti. Zomb je nejprve několik Tolů ozařován silnou radiací, která mu k nepoznání sežehne pokožku. Poté se v kajícném obřadu zvaném KeSontharaa vzdá svého jména a v termo-vortexu umístěném v Kostěnátu veřejně spálí své ree. Funkce Ozářeného je terminální a Zomb se již do konce svého cyklu nikdy nescvrkne.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje