Bogg

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: Svrchní skládka - 466 Tu


Bogg Dungové (přezdívaní také Černí Dungové) byli ve své době ojedinělým coraabským etnikem. Od svých příbuzných se lišili v mnohém - tělesná teplota dosahovala v případě bojového nasazení bodu varu, tmavá a drsná kůže odolala většině známých kyselin a chemikálií. Ani složení reprodukčních kádí Boggů zcela neodpovídalo klasickým postupům. Nádrže se v době líhnutí zapalovaly, aby si nově stvoření jedinci uvykli extrémním podmínkám. Jednotlivé komunity spolu byly provázány dávnými spojenectvími a pevnými rodovými vazbami, vládla v nich velice přísná morálka, za porušení společenských regulí hrozila jedinci smrt. Jediné dochované zbytky tzv. Černodungských osad jsou dnes k nalezení v planinách Naan, kde kolem nich během staletí vyrostlo multifunkční turistické letovisko.

Těžaři velice stáli o to, aby pro ně Boggové pracovali v Talských koloniích. Svou konstitucí se ideálně hodili na práci ve slévárnách nebo v hlubších vrstvách skládkových vrtů. Během dvou set Tu se jim ale podařilo zotročit sotva několik stovek jedinců. Důvodem byla značná izolace a také až sebevražedné odhodlání, se kterým tito Dungové jejich výpadům čelili.

Dalo by se očekávat, že Těžaři zintenzivní snahy a postupně přinutí revoltující boggské osady ke spolupráci. Černí Dungové ovšem mezitím záhadně masově vymřeli. Historici dlouho svalovali vinu na Taly, později se prokázalo, že na vině byla spontánně se množící mykobakterie rodu Wohrtakaaranne.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje