Talské kolonie

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

V jazyce coraabish označovány nejčastěji jako taal.

Obsah

Popis

A
Jeden ze zkosených skládkových vrtů x-talské kolonie ubíhá do nitra planety. X-Tal byl nejznámnější a také nejvýznamnější Talskou kolonií na Coraabu. • okolo 1100 Tu
(Coraabia Artist: Markus Lovadina)

Talské kolonie jsou původní a největší těžařské kolonie. V průběhu staletí jich bylo mocnými těžařskými rody, konsorcii a klany na Coraabu založeno sedmnáct. Právě zde po staletí probíhala drtivá většina těžební produkce, ať už šlo o extrakci surového corabidu, hmoty T'ung či rozsáhlé skládkové vrty. Příjem plynoucí z talských kolonií téměř tisíc Tu napájel těžařskou ekonomiku.

Pro neživé pak byla většina talských koloniím učiněným peklem. Pracovali zde v extrémních podmínkách coby nuceně nasazení dělníci. Milióny neživých dělníků všech kmenů a společenského postavení zde nalezly svůj zánik.

Historie

První talské kolonie vznikají ihned po příletu Těžařů, tedy v období 0 Tu - 100 Tu. Okolo 1100 Tu se Těžařům přestává dolování cenností z útrob země vyplácet. Naleziště cenných surovin jsou čím dál hubenější. Těžba na mnoha místech stagnuje, vypukají stávky a puče. Drahý provoz hlavních talských kolonií a péče o zástupy neživých dělníků, kteří postupně získávají lepší status ve společnosti, spolyká denně obrovské sumy prostředků. Coraabská společnost prochází rozsáhlou krizí. Kolonie jsou postupně (především kvůli budování centropole C'Ora a též značnému rozštěpení těžařské společnosti) jedna po druhé uzavírány a zanechány napospas osudu.

Dnes z talských kolonií dochovala pouze torza, rozsáhlé zruinované komplexy a nefunkční fragmenty. Poslední velkou talskou kolonií byl Xo-Tal, který byl Těžaři oficiálně opuštěn v 1917 Tu.

Talské kolonie jsou v současnosti vyhledávanou turistickou atrakcí či tradičně slouží jako přechodné sídlo exilujícím hnutím, všemožným skládkokopům a cestovatelům. Těžba v současnosti neprobíhá ani v jediné. Úřady dokonce do většiny talských kolonií oficiálně zakázaly přístup - možná právě proto jsou často jejich útroby využívány coby úkryt právě těmi, jež se pohybují na hraně zákona.

Talské kolonie na Coraabu

Talské kolonie

  • R-Tal (přezdívaný také Tal'Ora', Tal Hadů )
  • T-Tal (někdy také zvaný Tal'Th)
  • U-Tal (zvaný také Tal'Hakh, Zimní Tal)
  • X-Tal (zvaný také Talreei (zomb.), Tal Ukončitel) - založen Ytterbií

Zajímavosti

Nejhlubším skládkovým vrtem se může pyšnit kolonie D-Tal. Vrt KeZanX zde dosahuje do hloubky bezmála 29 700 m pod úrovní C'Ory.


A
Talská kolonie Co-Tal v prvních letech kolonizace. • okolo 800 Tu
(Coraabia Artist: Paul Chadeisson)
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje