Boruuk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Přicházíme tu denně o hrstě Xotu a oni si dál rejou těmi svými rypáky v zemi jakoby nic. Měli by je zavřít někam do kotce a nechat konečně zhebnout. -Annkorský hoteliér
(Coraabia Artist: Samuel Thompson)

Rasa: Ruuk

Domovský svět: Annkor

Éra: okolo -600 000 Tu - současnost


Po prvním příletu na zelený měsíc Annkor jsou Annoři doslova u vytržení – jejich vlastní souputník doslova překypuje životem. Netrvá dlouho a dochází k nalezení prvních ruuckých plemen, jejichž evolučně odlišné příbuzné Annoři dobře znají z domovského světa. Nejvyšší vývojovou formou z bezpočtu nově objevených druhů je pak právě boruuk. Ten je vybaven dvojicí přerostlých zubů, které používá za pomoci mohutných přískoků jako bodce. Boruuci se projevují značnou agresivitou a často annorské xenology napadají. Organizují se do rozsáhlých stád, jež v pravidelných intervalech migrují napříč mlžnými planinami Onnbara-Tui. Když mají boruuci hlad, ryjí svými dutými zuby za pochodu do země a vysávají z ní živiny. Zanechávají tak za sebou typické mnohakilometrové brázdy.

Boruuci si často navzájem vyrývají ostrými zuby složité ornamenty do kůže. Tato forma skarifikace se u nich prý vyvinula díky přemnožení annkorských parazitů rodu Nnamanapalla. Cizopasníci boruukům způsobovali bolestivé záněty a tak se je boruuci naučili svými zuby instinktivně odstraňovat. Vysoký počet ornamentů tak u boruuckého samce symbolizuje jeho odvahu a odolnost.

Boruuky dramaticky ohrožuje postupující kolonizace Annkoru. Měsíc je dnes oblíbenou exotickou destinací a právě kvůli bezpečnosti svých turistických letovisek Annoři zabarikádovali všechny vstupy na planiny Onnbara-Tui. Boruuci tak trpí nedostatkem potravy a jejich agresivita se jen stupňuje. Annorská vláda vážně uvažuje o jejich nuceném přesídlení na Annor.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje