Bosolem

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Rlah

Domovský svět: Rad'Zaak

Éra: 4183 Tu - současnost


Rlahové jsou tajemstvími opředeným kočovným národem, jež se v minulosti rozšířil z Xenozóny do většiny vyspělých světů Coraabie. Bosolem pochází z rad'zaacké větve (známé jako Arlah'Za), jež patří k nejpočetnější komunitě svého druhu. Vyrůstal tak stranou ostatních kultur, což v něm vypěstovalo silné tradicionalistické pudy. Ortodoxní Rlahové odmítají nosit oděv či používat jakékoliv technologie, dorozumívají se nejčastěji pomocí Buua, sofistikované posunkové řeči, do které se zapojují všechny páry horních končetin. Svou potenciální zaostalost kompenzují až neuvěřitelnou koordinací pohybů, jež z nich v soubojích činí nebezpečné nepřátele. Právě v této disciplíně Bosolem exceluje. Při hektickém výkonu povolání osobního strážce jsou obratnost a bleskové reflexy užitečné.

V boji používají Rlahové tři až pět holí, nazývaných Yortu. Ty se dodnes vyrábějí tradiční metodou postupného lisování tenkých šupin vzácné meta-dřeviny. Každý válečník si své hole produkuje sám, časově jde o velice náročný proces. Bosolem dokáže v mžiku roztočit své Yortu tak, že odrazí letící projektil či otrávenou šipku, jež se s oblibou na Rad'Zaaku používá k usmrcování obětí.

Bosolem sloužil coby osobní strážce Garamy Vargy během jejího pobytu v Kla'Wasce na Rad'Zaaku. V 4220 Tu je na Garamu spáchán atentát, kterému Bosolem jen tak tak zabránil. Dodnes si vytýká své profesní selhání – ano, jeho roztočené Yortu odrazily téměř všechny výstřely, vypálené z útočníkovy zbraně. Jedna ale zasáhla Garamu do boku a způsobila jí těžké zranění.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje