Sol Gara

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Sol Gara by Pascal Blanché.jpg
Sol Gara v počátcích ofenzívy u Banjh-Pontského obranného valu. • 4228 Tu
(Coraabia Artist: Pascal Blanché)

Rasa: Werdio

Domovský svět: Khalfass

Éra: 4169 Tu - současnost


Jeden z nejznámějších Solů současnosti. Garama Varga pochází z mocné khalfasské rodiny, která byla v 4170 Tu zmasakrována neznámými atentátníky. Garama coby poslední přeživší rodu přebírá již v útlém věku moc nad vargským obchodním impériem. Mladá dívka se po čase zamiluje do jakéhosi Iko Thurma, rad'zaackého obchodníka se zbraněmi. Ten ji naučí ostrostřelbě a navždy v ní probudí její vášeň pro válečnictví. Společně absolvují službu u přepadových jednotek Ssafan, prodávají pašované Indigo-boty na CuCaan. Časem se jim narodí dcera Scara. Iko je čím dál více zaneprázdněný a většinu času tráví v rodné Kla'Wasce. Garama se za ním nakonec vydá – korporaci rozprodá svým konkurentům a nečekaně kmitne za svým milencem na Rad'Zaak.

Po příletu Garama zjistí, že Iko již po delší dobu působí pod jménem Sol Ikka v kastě Sol a tuto skutečnost jí dlouho tajil. V 4223 Tu Ikka umírá v krvavé občanské válce, která se nečekaně strhne při misi na Yttoru. Garama je v šoku a spontánně vstupuje do kasty namísto něj. Pod jménem Sol Gara zpřetrhává všechny stávající rodinné vazby a začíná zcela nový život plný adrenalinu.

Kromě rozsáhlého podniku odkázala Ylas Varga své dceři Gaře také obsáhlé xotové jmění. Ta jej později věnuje v plné výši kastě Sol. Stačilo málo a Sol Gara se v posledním hlasování v 4237 Tu stala novým Solmistrem. Starý Sol Eru měl Garu velmi v oblibě a před smrtí se kladně vyjádřil pro její zvolení. Sol Mon posléze vyhrál nad Garou jen těsně v poměru 1,04:0,96.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje