Budda

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Na Khalfassu se zbraní může stát cokoliv. - anonymní nu-blogger
(Coraabia Artist: Paul Chadeisson)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Khalfass

Éra: 4107 Tu - současnost


Za khalfasské Třetí války cti ve 4105 Tu - 4109 Tu se objevuje účinná bojová přestavba služebního bota, později označovanná jako série BUDDA. Původně se jedná o univerzální koncept, jak z nebojové jednotky vytvořit s minimem zdrojů schopného pomocníka a ochránce. Řadové tělo bota se obrní recyklovanými corabitovými díly ze zničených bojových strojů, hassalovým přemostěním se obejdou pacifistické bloky, upraví se sociální logika a nakonec se na skelet připevní jednoduché elektro-dělo. Služební boti mají vysokou společenskou inteligenci, proto se rozměrný BUDDA rychle učí od svého majitele vstřebávat nové situace. Absence pokročilých zaměřovacích rutin se obchází difúzní zbraní, která cíl zasype sprškou nebezpečných výbojů.

Projekt BUDDA byl vytvořen Hassajem, technikem fúzní elektrárny Bu-Folssa. V zoufalé snaze ochránit sebe a kolegy před postupující frontou, přeprogramoval a přestavěl obyčejného služebního bota na válečný stroj. Šest přenosných tokamaků pak umně napojil na upravené elektro-dělo. Zdrcující proudy energie vystřelované z centrální výrobní haly Bu-Folssy útočníky doslova roztrhaly.

Podle některých historiků nebyl koncept BUDDA jediným obranným strojem využívaným ohroženými civilisty v Bu-Folsse. Hassaj údajně sestrojil i pohyblivou bombu známou jako BUDDB. Jedná se o čtyři spojené manipulační boty, přenášející středně velký tokamak, jenž byl ve vhodné chvíli přetížen a doveden k řízené explozi. O existenci tohoto šíleného konceptu se však nedochovaly žádné důkazy.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje