Exoskelet

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

V jazyce coraabish nazývaný murra.

Exoskelet je jednolitá či členitá zbroj, chránící tvora před vnějším hmotným či energetickým nebezpečím.

Exoskelet může mít podobu brnění či zbroje, nezřídka kdy ale jde o kompozitní oblek vyrobený z ultra odolných materiálů jako jsou bult-vlákno, keramické či suprasilikonové vrstvy, rafinovaný di-buroten. Nejtěžší varianty používají slitiny jako titan či corabit, pohyb v nich ovšem musí být podpořen sekundární motorickou soustavou, ať už v podobě servomotorů, pístů či tlakových sítí.

Exoskelety jsou hojně využívány po celé Coraabii, jelikož většina tvorů není od přírody dostatečně chráněna před širokou paletou fyzických hrozeb, kterým mohou být vystaveni.

Exoskelety nejčastěji nosí členové policejních a armádních sborů, v neposlední řadě ale také žoldnéři, bodyguardi či speciálně upravení kyborgové. Montáž různých druhů exoskeletu na těla všech druhů botů je pak naprostou samozřejmostí.

Zajímavosti

  • V kastě Sol dává každý člen svému ceremoniálnímu exoskeletu vlastní tajné jméno - vyplývá to ze prastarého zvyku, kdy členové hnutí Eikku symbolicky vyváděli svou válečnickou osobnost mimo tělo, což jim navozovalo pocit nezranitelnosti.
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje