Císař Xenu

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Císař Xenu by Joel Amat Güell.jpg
Císař Xenu ve svém ceremoniálním úboru při příležitosti svých 110. narozenin (nalezeno v Xenuových archiváliích).
(Coraabia Artist: Joel Amat Güell)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4070 Tu - 4188 Tu


Původně známý jako Xenuth Pašerák. Mezihvězdný zlodějíček, který se pokusil proniknout do sektoru těžebních planet střežených Ligou. Velmi rychle byl ale odhalen a bezpečnostní složky ho obklíčily na jedné z planetek. Xenuth po přistání na jejím povrchu využil právní kličky v komplikovaném právním systému Kosmopolitů a těsně před zatčením se prohlásil císařem Xenu. Složitá, ale přísně dodržovaná byrokracie ho skutečně uchránila před vězením a mnohaleté průtahy mu pak zajistily bezpečný azyl až do smrti. Na jinak zcela pusté planetě vládl jako osamocený císař přes 80 Tu bez možnosti ji opustit.

Poměrně málo známé jsou takzvané Xenovy imigrační články, které prohlašují všechny formy života za ilegální a na planetě zcela zakazují například pohyb nebo dýchání. Císař se tím ale pravděpodobně jen snažil dokázat, že na planetě zůstává sám z vlastní vůle a ne z donucení.

Jako právoplatnému císaři mu automaticky chodily pozvánky na ceremoniální akce pořádané searthským svazem Sooea Ttaebu. Xenu vždy zdvořile odmítl s tím, že je příliš zaměstnán budováním svého platinového paláce a péčí o zeleninovou zahrádku.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje