Liga

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

V jazyce Mogra nazývaná Gan, v coraabish bývá nejčastěji označována jako Oigha , v annorštině Laikh.

Obsah

Popis

A
Na pozadí je možné vidět několik budov administrativního komplexu Agada. Před založením Ligy sloužily budovy jako sídlo admirality nadplanetární obrany.
(Coraabia Artist: David Lecossu)

Liga je pokročilý orgán transplanetární ochrany se sídlem na centrálním světě Agan v Kosmopolitních světech. Liga svým potenciálem a pravomocemi tvoří nejmocnější elitní bezpečnostní útvar v celé Coraabii. Orgán zasahuje vždy tam, kde je třeba, jejím posláním je střežit právo a zákon. Členové Ligy plní své autonomní mise a úkoly, nikdy nejsou otevřeně nasazení do některého z válečných konfliktů coby řadová vojenská síla, orgán má tedy preventivní, exekutivní a mnohdy až diverzní charakter.

Sídlo Ligy je součástí vládního komplexu Agada, nacházejícího se v centrálních oblastech Aganu.

Počátky

Liga je založená Pachdanem v 4044 Tu na přání aganské vlády.

Pachdan Ligu koncipuje jako útvar patnácti Týmů o 3-5 členech, rekrutujících se z elitních útvarů v celém známém multivesmíru a to bez ohledu na rasu či minulost. Později se proporce Ligy často mění, metodika a krédo perfektně sehraných operačních týmů však přetrvá. V 4121 Tu byl počet Týmů rozšířen na devatenáct, od 4171 Tu se počty volatilně pohybují mezi dvaadvaceti až třiceti operujícími Týmy liganů.

Organizace & struktura

Liganor

  • Šéfem Ligy je vždy tzv. liganor.
  • Jde o volitelnou funkci, stávajícího liganora vždy určuje odcházející liganor. Zemře-li stávající liganor při výkonu své funkce, nového zvolí aganská vláda.


Liganoři  • Tongenton4112 Tu - 4145 Tu • Tajemstvími opředený zločinec, který se později stal nejvyšším ochráncem zákona.

  • Gamoa4270 Tu - současnost • ve věku 50 Tu se stává nejmladším šéfem Ligy v její historii.


Ligan

A
Pravomoce Ligy sahají od Agoadanu po Xenozónu. Dobový sub-port zaznamenává okamžik liganské operace v nepokoji zmítaném Lirmaru4262 Tu
(Coraabia Artist: Jamshed Jurabaev)

Ligan je nejběžnější označení pro řadového člena Ligy, působícího v některém z liganských Týmů. Civilní zaměstnanci Ligy se dnes hovorově nazývají ligaro.


Bývalí či nežijící ligani:


TÝM 1


TÝM 2


TÝM 3


TÝM 5


TÝM 11

TÝM 17

TÝM 19

  • SANBU

Stávající ligani:


TÝM 1


TÝM 2


TÝM 3


TÝM 4


TÝM 5


TÝM 7


TÝM 10

  • Urnill (velitel, dříve Tým 12)

TÝM 11

TÝM 19


Lig-ra

Úřad, jenž zodpovídá za výběr nových liganů do funkce. Ti se buď hlásí sami (Lig-mar) nebo jsou Lig-rou přímo osloveni (Lig-dan). Předsedou Lig-ry je pak sám liganor.


Specialisté

Liga též zaměstnává celou škálu bezpečnostních expertů, technologů, vědeckých pracovníků, boterů, sub-magů a dalších profesí. Civilních zaměstnanců je mnohonásobně více než samotných liganů.


Zajímavosti

  • Jediným členem Ligy, který v ní působí od jejího založení, je Wert.
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje