Mogra Troi

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání


Oficiálním názvem troia-Danu gama-Mogra (poslední výspa národa Mogra).

A
Mogra Troi - centropole Val-Mag. Aganští Mograté jí s ironií přezdívají "Městys nudy".
(Coraabia Artist: Amir Salehi)

Mogra Troi je nejmenším z trojice centrálních Kosmopolitních světů.

Mogra-Troici se od ostatních obyvatel Aganu a svých bratrů Mogratů poměrně liší. I přes oficiálně deklarovanou loajalitu mogra-troiské vlády mnoho separatistických skupin na Mogra Troi po dlouhá staletí usiluje o nezávislost na aganské vládě (např. organizace Bai'ala).


Historie

Mogra Troi je aganskými Mograty kolonizována již v -302 Tu. Svět zažívá dlouhá staletí prosperity a na dlouho je věrným vazalem zbylých Kosmopolitních světů.

V 4231 Tu dochází k náhlé mykoizaci sousedního světa Meugo. Na postiženém světě umírají také statisíce Mogra-Troiců. Mogra Troi viní Agan z dlouhodobé pasivity, která neštěstí zapříčinila. V průzkumech veřejného mínění dnes na Mogra Troi až 78% Kosmopolitů nedůvěřuje vlastní vládě ani aganské Lize.

Tento svět čelí v posledních staletích permanentní hrozbě ze strany mykoidů. Mogra-troici se bytostně obávají mykoizace své rodné planety.

Přes všechny politické rozepře se našla celá řada Mogra-Troiců, kteří v Kosmopolitních světech učinili závratnou kariéru. Patří mezi ně zákon prosazující Dogont stejně jako informační magnát Donk Monorok.

Na Mogra Troi se mluví mogra-troiským dialektem kosmopolitního jazyku Mogra. Hlavní centropolí světa je megapole Val-Mag.

Mogra Troi se snaží o plnou ekonomickou soběstačnost, v celé řadě potřebných artiklů je ovšem plně závislá na zbylých dvou centrálních světech. Z Aganu dováží zboží a technologie, Kogan je klíčovým zdrojem jídla a dalších zemědělských produktů.


Politika

Mogru Troi spravuje podobně jako centrální svět Agan úřad prefekta. V současnosti je tímto vedoucím představitelem Mogry Troi prefekt Tok-Nel.


Zajímavosti

A
Heroizované zobrazení střetu mogra-troiských separatistů s aganskými komandy Mesora-Gar. Skutečnost byla mnohem prozaičtější a připomínala spíše jednostranný masakr. • 4233 Tu
(Coraabia Artist: Marek Okoň)
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje