Choppa-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Coraab

Éra: první série vyrobena 3140 Tu


Přezdívaný také Kop-bot nebo Chobot. Prototyp robotického strážce zákona byl dílem dnes již zaniklého boterského cechu Bze3. Ten od waalkwacké společnosti WaBBo koupil coby první coraabský výrobní závod v historii kompletní licenci na jeho výrobu a distribuci. První prototyp, BzWa33-CH, překřtěný veřejností na Choppa-bot, pak spatřil světlo světa s mnohaletou prodlevou. Coraabští boteři totiž tehdy měli jen malou zkušenost s necoraabským interware, což výrobní proces neúměrně prodražilo. Bze3 se postupně dostal do insolvence a jeho majetek za směšnou cenu odkoupily Corašské cechy. Ty nakonec výrobu Choppa-botů po několika desetiletích nízkých prodejních čísel ukončily, aby obstarožní model nepřekážel jejich vlastním produktovým řadám.

Dnes se na Coraabu nachází jen několik málo funkčních exemplářů Choppa-bota, žádný z nich již nevykonává práci ve složkách zákona. Choboti jsou vděčnou sběratelskou kuriozitou, nejčastěji se objevují na archeotechnických srazech či v muzejních expozicích. Zákon z 4204 Tu dokonce zakazuje tyto obstarožní stroje osazovat jakoukoliv vojenskou technikou.

Choppa-boti dříve sloužili jako nárazníkové pásmo úderných jednotek kopů. Většinou na sebe přitáhli veškerou palbu nepřítele, zatímco žívé jednotky nerušeně operovaly po okolí. Jejich výhodou byl slušný corabitový pancíř, nevýhodou naopak nízká pohyblivost a vysoká poruchovost. První Gul ostrého provozu vždy ustálo bez poruchy jen necelých 5-10% zakoupených exemplářů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje