Daoko

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Stál nad ním tiše. Najednou ovzduší zhoustlo žlutým oparem. Troufalec se sesunul z křesla obalen bobtnajícími puchýři a potichu zemřel. Daoko usedl na své oblíbené místo, které bylo nyní již volné. - neznámý konstrukvak 2. třídy
(Coraabia Artist: Theodora Daniela Capat)

Rasa: Or-sha

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 4112 Tu - současnost


Daoko je jméno, které ve waalkwackém podsvětí nelze vyslovit bez určitého respektu. Starý Or-sha je inženýrem syndikátu Sonqqqa, zločinecké organizace představující vrchol kriminální společnosti vyspělého dvousvětí. Nenápadný a tichý Daoko vrhá svůj autoritativní stín na své komplice prakticky odnepaměti. Dnes již nežije nikdo, kdo by mohl vyprávět o jeho příchodu do organizace. Syndikát se s postupem času mění v přísnou hierarchii s vycizelovaným byrokratickým aparátem, který by za jiných podmínek umožnil efektivně spravovat menší město. Daoko dohlíží na obchody s interwarem i vyřazeným vojenským materiálem a syndikát Sonqqqa postupně natahuje chapadla svého vlivu na prakticky každou mělčinu WaalkWaku.

Daoko je němý a dokáže se plynule dorozumět pouze se Soopy. Ke komunikaci využívá sadu tonálních bombiček se stlačeným plynem, přičemž rafinovanými pohyby svých rukou v podstatě provádí znakovou verzi mokré řeči. Bombičky mu umožňují barvit plyn, čímž dokáže vyjádřit náladu. Nejhorší je, když Daoko vypustí žlutou barvu - ta zvěstuje hněv doprovázený silnou dávkou jedu.

Daoko je vzácným příslušníkem geneticky modifikované obojživelné větve Or-shů. Jelikož mu žábry vrostly do hlasivek, naučil se žít v tichu, což se projevilo v jeho neuvěřitelné schopnosti nebýt nikdy slyšen. Místní konstrukvaci z něj mají až posvátnou hrůzu - dodnes mají v živé paměti, jak Daoko zabil tři z jejich kolegů v okamžiku, kdy chybně rozřezali vrak magravu určený k prodeji překupníkům.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje