Drinndo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Drinndo s vytyčeným jedovým ostnem větří nebezpečí. Shodou okolností jde o poslední snímek pořízený před jeho násilnou smrtí.
(Coraabia Artist: Gil Rimmer)

Rasa: Xo-bruua

Domovský svět: CuCaan

Éra: 4197 Tu - 4262 Tu


Xo-bruuan s pseudonymem Drinndo nabídku postu asistenta slavného cucaanského xenisty Xeda dlouho zvažoval. Nově zkonstruované experimentální plavidlo Cuccar-1 mělo na své první misi za úkol prověřit funkčnost nového, veřejnosti dosud utajovaného pohonu. Posádka byla pečlivě vybrána tak, aby byla schopna fyzicky i psychicky náročnou misi zvládnout – přítomnost uhlovodíkových humanoidů tedy nepřipadala v úvahu. Drinndo po většinu života pracoval coby tentakulon ve vyhlášeném cucaanském ústavu Ktada Skaba a při riskantních manipulacích s vysoce reaktivními substancemi si vždy počínal skvěle. Jemná motorika hmatového aparátu v kombinaci s pokročilými vědomostmi v oboru xenologie jej přímo předurčila k účasti na revoluční expedici.

Posádka Cuccaru-1 postupně absolvovala hned čtrnáct úspěšných misí po celé Xenozóně i v oblastech Cor'Ogu. Drinndo se osobně zúčastnil několika historických výstupů na povrch nově objevených světů, pomáhal Xedovi konzervovat získané vzorky a analyzovat záplavy nových dat. Po Drinndovi byl dokonce pojmenován jeden nový živočišný druh – drobný ještírek rodu Drinnodei.

Kapitán cucaanské expedice Xed měl Drinnda velice v oblibě a tuze jej zarmoutila jeho smrt při druhé misi na . Zatímco byl Xed na lovu Egruuků, zbytek posádky Cuccaru-1 byl v dekontaminačním táboře nečekaně napaden rozzuřeným samcem Imballira. Drinndo se namísto okamžité evakuace snažil zachránit své vědecké logy. Toto "hrdinství" se mu stalo osudným.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje