Emula

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Annor

Domovský svět: Annor

Éra: okolo 1450 Tu - 3311 Tu


Stát se emulou nebylo v annorské společnosti nikdy snadné. Šlo de facto o jediný legitimní způsob, jak se mohla žena po boku mužů zapojit do války. Emuly procházely poměrně tvrdým výcvikem, který završovala nechvalně známá allü-rei-makko (závěrečná zkouška pěti mokrých kmenů). Pokud adeptka překoná visutou dráhu plnou nástrah a pastí, úspěšně vstupuje do společenství válečnic. Kromě možného zmrzačení pak případný neúspěch doprovázela i notná dávka hanby a opovržení. Jelikož se emuly nechávaly již při náboru rituálně tetovat po celém obličeji, zařazení zpět do společnosti bylo tedy v případě selhání značně obtížné. Takovým nešťastnicím se pak říkalo Annta-palrö (Padlá žena) a v annorské společnosti se pro ně nalezlo jen skromné uplatnění.

S postupem staletí začal význam emulských jednotek nabývat spíše ceremoniálního charakteru, až se tyto drsné ženy staly jakousi ozdobou annorských dvorů. Výjimkou byla éra vlády Annora Calephara. Jedna z manželek se totiž rozhodla tohoto Pána Annoru s pomocí věrných emulských gardistek zavraždit. Ona i všech dvaadvacet účastnic komplotu za to zaplatily životem.

Status emuly byl několik desítek let po navázání styku s WaalkWakem zrušen samotnou Paalou Kor, která tento obstarožní způsob vyrovnání se mužským protějškům považovala za malicherný a překonaný. Toto rozhodnutí vyvolalo mezi válečnicemi vlnu rozhořčení, jež vyústila v rozsáhlou vzpouru. Ta byla ovšem záhy krvavě potlačena a pojem emula navždy ztratil na významu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje