Erdha

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Erdha byl v mládí považován za krásného a vooří samičky po něm doslova šílely. Nejedna pak hrdě vystavovala na odiv otisky jeho kousanců.
(Coraabia Artist: PumpkinPie)

Rasa: Voor

Domovský svět: neznámý

Éra: ? - 4269 Tu


Voorové jsou dobře známí svou mimořádnou houževnatostí, jsou to krutí a konfliktní tvorové, kterým je radno se vyhýbat. Erdha se v coraabské databázi hledaných zločinců poprvé objevuje okolo 4230 Tu. Přepadává a vraždí příslušníky vyšší společenské vrstvy, což vyústí v jeho zatčení elitním oddílem Bahoofy. Při zákroku ho srazí policejní agrava, což mu způsobí rozsáhlá poranění obličeje. Jelikož si Voorové velice zakládají na svém symetrickém vzhledu, Erdha se cítí velmi potupen a dokonce i poté, co mu je uložen doživotní trest, nadává soudci za to, že jej kopové bezostyšně zohavili. Voor skončí v obávaném pracovním táboře Goa'Kach, zde se mu ovšem podaří dosud nevídaná věc – po několika Tu z přísně střeženého místa za záhadných okolností uprchne.

Erdha se v pracovním táboře důvěrně seznámí s proviantním důstojníkem, který je shodou okolností také Voor. Když se mu podaří v jedné z potyček zabít svého spolubivaka, objeví v jeho útrobách schovaný velký xotový střep. S jeho pomocí uplatí provianťáka, který jej následně pronese přes kontrolní stanoviště v na zakázku vyrobeném odstíněném hrnci na datlový nákyp.

Erdha se ovšem ze znovu nabyté svobody netěší příliš dlouho. Úřady po něm ihned vyhlásí pátrání a Voor tak musí neustále měnit místo pobytu. Když jej nakonec policisté obklíčí v kasínu Neo-Bujka, Erdha neváhá vzít za rukojmí několik členů personálu. Nadiktovat podmínky si už ale nestihne – ostřelovači z komanda 3-LAMAE z něj v nestřeženém okamžiku nadělají řešeto.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje