Goa'Kach

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Erdha - houževnatý Voor proslavený útěkem z Goa'Kach. Ostřelovači z komanda 3-LAMAE však jeho pobyt na svobodě zkrátili na pouhé 3 Tu.
(Coraabia Artist: PumpkinPie)

V jazyce coraabish znamená cosi jako Hnědá žíla.

Goa'Kach je největší a nejlépe střeženou věznicí na Coraabu. Silně opevněný vazební komplex zahrnuje hned několik typů káznic, nápravných zařízení a pracovních táborů.

Goa'Kach dokáže pojmout až 150.000 vězňů. Vazební prostory jsou homologovány na téměř všechny rasy, které se na Coraabu vyskytují. Komplex se rozprostírá mezi c'orským Sektorem 25 a Sektorem 26. Tvoří jej celkem šestnáct samostatných objektů s vlastní infrastrukturou.


Významná zařízení v Goa'Kach

  • KACH - primární pracovní tábor pro smíšené rasy
  • ULTIMO - nejstřeženější objekt Goa'Kach


Historie

Výstavba komplexu započala v 3872 Tu na popud protektora Serrendea. Nejvyšší představitel Kruhového sněmu jej nechal postavit z ryze pragmatického důvodu - v té době se ve vzduchu vznášela hrozba občanské války v důsledku ostrého střetu s Reddy (tzv. Tříletá válka). Komplex byl ovšem dlouhou dobu zaplněný jen z části - stavba xenických kójí, vazebních jednotek a důmyslného ochraného systému spolykala nemalé částky a hrozilo, že bude nutné rozestavěný objekt rozprodat soukromým subjektům. Nečekanou pomocnou ruku pak v 3950 Tu podává sousední svět Traxol, který se s coraabskou vládou dohodne na umístění svých nějtěžších vězňů právě sem. Goa'Kach je oficiálně uveden do plného provozu 4099 Tu. Traxolské magravy plné zločinců a všemožného odpadu společnosti pak na Coraab létají až do 4161 Tu, kdy je tato smlouva definitivně vypovězena Hermesem.

Významní vězni


Zajímavosti

  • Z Goa'Kach uteklo za celou jeho historii pouhých 74 vězňů. Naposledy se z něj úspěšně dostal známý zločinec Erdha v 4266 Tu.
  • Existují rasy, na které Goa'Kach není z různých důvodů dimenzován - patří mezi ně Venedu, Gosha či Searth.
  • Útroby Goa'Kach také obsahují řadu cel určených pro vězně, jimž byl udělen trest smrti. Komplex disponuje celkem šesti popravčími komorami včetně bio-kyselinového difuzoru. Nejvyšší trest lze na Coraabu udělit za cca 40 závažných porušení zákona. Nevládní lobbistické skupiny dodnes nedisponují dostatečnou silou, aby prosadily jeho zrušení.
A
Nejhorší zločinci Coraabu jsou umístěni do ULTIMA. Zde si většinou odpykávají tak vysoké tresty, že prakticky čekají jen na smrt.
(Coraabia Artist: Tonatiuh Ocampo)
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje