Gonk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Na Coraabu se k dnešním dnům dochovalo pouze čtrnáct úplných koster gonka. Další exempláře čekají v neprostupných dálavách na své odhalení. (Coraabia Artist: ???)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: ? - -7000 Tu


Gonkové patřili k jedněm z nejstarších kmenů káďovek na severní polokouli Coraabu. Obývali přilehlé oblasti okolo jezera Wat-Pagae a služeb tlup těchto nepříliš inteligentních tvorů ve své době využívaly mnohé neživé kmeny. Podle Yach-logu populace gonků zažívají období své největší prosperity během existence zombské říše Kao-Paga. Gonkové byli ceněni pro svou schopnost téměř dokonalé kamufláže. Díky jejich extrémně vyvinuté sluchové soustavě se z nich v průběhu věku stali užiteční strážci příhraničních oblastí. Vycvičený gonk se na určeném stanovišti zahrabal a bez hnutí vydržel libovolně dlouho až dokud jej někdo nepřišel vyzvednout. Pokud se objevil nepřítel, gonk na něj sebevražedně zaútočil a při tom pronikavě zavřeštěl, čímž varoval další hlídky.

Pokožka gonků dokázala absorbovat mnohé z látek, jež se vyskytovaly v toxické půdě subpolárních oblastí Coraabu. Rozložením pro jiné tvory smrtících látek jim poskytovalo potřebnou energii, ale také tak typické zbarvení. Zkušení zombští chovatelé podle odstínu barvy gonka dokázali rozpoznat jejich věkoblast, ve které operovali a kolik času strávili zavrtaní v zemi.

Gonkové nejspíš padli za oběť svým vlastním kvalitám. Dožívali se nejvyššího věku ze všech káďovek a v odlehlých krajích vydrželi operovat po celá staletí. Upadající říše Kao-Paga na své věrné hlídače postupně zapomněla a tak poslední zbytky tohoto zajímavého kmene postupně padly při ochraně říše, která za jimi hlídanou hranicí již neexistovala. Vycvičení tvorové však setrvali na svých stanovištích až do konce."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje