Kruhový sněm

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
V 3871 Tu se Kruhový sněm rozhodl zastavit definitivně hrozbu Reddů. Protektor Serrendeo tak nařizuje proti této mechakultuře vyslat flotilu lodí vyzbrojenou jadernými hlavicemi.
(Coraabia Artist: David Munoz Velazquez)

V coraabish označovaný jako Coraa'Dora.

Kruhový sněm je exekutivní orgán, který je na Coraabu svolán vždy ve stavu nejvyšší nouze. V drtivé většině případů Kruhový sněm zasedá po dobu jednoho Gulu, pak je znovu rozpuštěn. Kruhový sněm od ostatních aparátů přebírá prakticky všechny pravomoci a stává se tak v době krize nejmocnější autoritou na planetě.

Historie

Kruhový sněm poprvé zasedá v 3869 Tu v reakci na hrozbu invaze Reddů na Coraab. Jeho historicky prvním protektorem (Wrrnree) se stává populární xeňácký politik Serrendeo. Ceremoniální titul je převzatý z historického označení, kterým se těšili první zombští vládci města Mino.

Všechny významnější vojenské (především exoplanetární) konflikty Coraabu v posledních staletí byly vždy řízeny Kruhovým sněmem.

Funkční období Kruhového sněmu (protektor)

Organizace

Kruhový sněm má vždy při sestavování 11 členů (7 pevně určených dle jejich stávající funkce, 4 volitelné). Sněm sám si posléze zvolí svého posledního, dvanáctého člena - vedoucího představitele označovaného jako protektor (cor. wrrnree). Sněm se většinou skládá z elitních mocnářů planety, kteří jsou většinou etnicky rovnoměrně zastoupeni. Každý z dvanácti členů má po svém zvolení svou pevně stanovenou pozici.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje