Honaak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Nitofel

Domovský svět: Traxol

Éra: okolo 400 Tu - současnost


Nitofelští honaaci se většinou živí coby létající naháněči traxolských blitkočervů. Celá rasa se již po staletí specializuje na odchyt těchto obřích tvorů o hmotnosti mnoha tisíc tun, které loví s pomocí upravených těžebních lodí. Blitkočervi jsou hlavním vývozním artiklem Traxolu díky sekretu, ze kterého se získává vyhledávaná stavební hmota s unikátními vlastnostmi. Právě tito honaaci ovšem zároveň stojí za jedním z největších dopravních kolapsů v novodobé coraabské historii. Z popruhů jejich nákladní lodě se ve výšce několika kilometrů nad povrchem planety utrhl blitkočerv a dopadl přímo na frekventovaný dálniční polygon. Kromě mnoha desítek mrtvých mají na svědomí také astronomické materiální škody.

Příčinou tragického selhání byla podle oficiálních výpovědí hádka několika honaaků o traxoliánské viržínko, které jim před odletem věnoval manažer přepravní společnosti. Honaaci se o vzácný tabák poprali natolik zuřivě, až ztratili kontrolu nad lodí a dostali se do turbulence. Ihned po nehodě dva honaaci slétli únikovým modulem na povrch Coraabu a pokusili se ztratit z dosahu úřadů.

Kopům ze Sektoru 11 trvalo několik Unů, než je dohnali, oslepili pomocí strobo-kegů a zatkli. Celkové škody byly odhadnuty na sedm set milionů trinů. Nu-blog Moi Kastaan situaci ironicky okomentoval slovy: Honaaci Primut a Dobža by potřebovali Tonnar životů, aby své přečiny dokázali splatit coraabské společnosti."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje