Blitkočerv

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
V posledních článcích těla blitkočerva jsou oplozená vajíčka, ze kterých se ještě v jeho těle líhnou larvy. Předtím, než společně se zvratky opustí jeho útroby, blitkočerv několik dní nepřijímá potravu, aby jim usnadnil cestu k ústnímu otvoru.
(Coraabia Artist: David Lecossu)

Rasa: meta-hmyz

Domovský svět: Traxol

Éra: první chovy okolo 1500 Tu


Trvalo dlouhá staletí, než traxolským architektům došlo, že na ně v obřích spórových biotopech na jihu jejich vlastní planety čeká skvost. Blitkočerv byl dlouhou dobu považován za pouhého přerostlého, neohrabaného škůdce - se svými až třemi sty metry na délku spase tento válcovitý gigant až šedesát tun výživných spór denně. Badatelé zjistili, že jeho zvratky (červ má jenom jeden otvor, kterým se krmí i vyměšuje) nejsou nic jiného než dokonalé organické stavivo. Hnízda blitkočervů nahradily obří chovné farmy a výroba blitkobetonu dramaticky nastartovala planetární průmysl. Na Traxolu se údajně vyrobí až půl triliónu tun této odolné směsi ročně, z čehož jde nejméně třetina na export.

Z blitkočervích zvratek a trávicích tekutin se kromě blitkobetonu vyrábí též blitkogel (xenotužidla), blitkoform (stavařská modelína), blitkotin (rozpouštědla) a blitkoleum (paliva pro modifikované kluzáky). Blitkoprůmysl zaměstnává přes pětinu traxolské populace.

Coraab si ve snaze o vymanění z traxolského monopolu objednal šedesát červů a postavil několik blitkofarem. Záměr dopadl tragicky: třiačtyřicet jich zemřelo cestou Coraabií, dvanáct během zdlouhavého odbavování v hvězdném přístavu Bochezai. Čtyři museli být utraceni, protože se nevešli do transportních popruhů. Poslední červ se při převozu zřítil do dálniční sítě C'Ory.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje