Honta

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Jméno Honta se v moderní těžařské společnosti postupně přestalo používat - jeho nositeli by totiž podle pověry přineslo jen smůlu.
(Coraabia Artist: Markus Lovadina)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 2715 Tu - 2793 Tu


Ve 2770 Tu se v centropoli C'Ora dostává k moci do té doby přehlížený a nepříliš známý boter Tal Honta. Mladý průmyslník má být nastrčenou loutkou skutečných vládců a jako takový je nominován do pozice guvernéra C'Ory na truc antitechnologickým hnutím, jež se v té době těší značné popularitě. Brzy po svém nástupu do úřadu upevňuje svou moc a obratně se vymaňuje z vlivu mocných patronů. Zavede zvýhodnující sociální systém pro masy chudých Těžařů, o které následně opírá svou vládu. Prosazuje stavbu boterských komplexů, jež mají za úkol vyrobit dostatek strojů, které by v práci nahradily nadbytečné a Hontou notně opovrhované neživé spoluobčany. Ti postupně zbystří v okamžiku, kdy talské elity zvolí Hontu doživotním vládcem města.

Absolutní moc však také absolutně korumpuje a původně osvícenský přístup se mění v útrpné období Hontovy krutovlády. Aktem "revitalizace neživého obyvatelstva", který Těžaři s radostí přijímají, není nic jiného než genocida neživých kmenů. Z boterských továren namísto služebních strojů vycházejí první jednotky Sado a v ulicích C'Ory je rozpoutáno peklo, které si vybírá svou daň napříč společností.

Paradoxní je, že Hontův pád nakonec nezpůsobí samotní neživí, ale znepřátelení těžařští radikálové. Honta se podle nich neprovinil ani tak masakrem obyvatelstva jako tím, že pošpinil území centropole tisícovkami vyrobených botů. Staré sídlo guvernátů je srovnáno se zemí a Honta veřejně zlynčován. Před svou smrtí vyjádří lítost nad tím, že eliminaci neživých kmenů nedovedl do zdárného konce.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje