Sado-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Oka bolesti způsobila našemu vrhu tonnar bolesti a utrpení. Nedovolím, aby byly podobné stroje kdy znovu uvedeny do chodu, jsou urážkou naší existence! - Nejvyšší Ozářený4118 Tu
(Coraabia Artist: Giuliano Bròcani)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 2800 Tu - 4114 Tu


Přezdívaný též Sonh'Bokha (Oko Bolesti). Pouhých sto Tu od založení radikálního anti-technologického hnutí Wat Wonght! došlo na Coraabu za diktátorského režimu obávaného Tal Honty znovu k sériové výrobě umělé inteligence. Tak vznikly jednotky Sado, speciálně navržené modely botů určené k potírání neživých odbojářů. Série se v zásadě montovala ve třech úpravách – verze Luppo disponovala velkorážním pyrokarrem, kterým bylo možné spálit nepřítele na vzdálenost několika desítek metrů. Modely Onto se mohly pyšnit laserovým dělem o síle 50kW, schopným sestřelit menší antigrav či vozidlo. Zato limitovaná řada Nebu sloužila zcela jiným účelům – brutálnímu mučení těch nebožáků, jež měli to "štěstí" a nezahynuli během řádění útočných jednotek.

Sado-boti během Hontovy hrůzovlády povraždili a umučili bezmála osm set tisíc neživých, což je jedna z největších genocid v období Centropole. Stali se tak symbolem vzrůstajícího těžařského útlaku na sklonku třetího tisíciletí. V pravdě symbolické pak je, že po abdikaci byl Honta veřejně umučen k smrti právě dvěma zkonfiskovanými Sado-boty typu Nebu.

O 1300 Tu později nalezlo komando Ujang v ruinách sídla Zaana Rupree ohořelé torzo posledního Sado-bota na Coraabu. Po hacknutí jeho interware boteři zjistili, že stroj byl do poslední chvíle v provozu a těšil se skvělé kondici. Min'orský Zomb tak měl svým neživým soukmenovcům hodně co vysvětlovat – holo-záznam Sado-botova oka jej ukázal v pravém světle.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje