Hwarang

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Hwarang - mocný emisar hmotové inteligence Grannoku v dobách, kdy ještě smýšlela pozitivně.
(Coraabia Artist: Arturo Aguirre)

Rasa: Daemon

Domovský svět: Grannok

Éra: 2984 Tu - 3233 Tu


Přestože bývá díky chybě encyklopedistů řazen mezi nebezpečné daemony, principielně mezi ně Hwarang nepatří. Když se obří masa biologického odpadu na planetě Grannok změnila v polointeligentní hmotu Xa, zrodila kromě mnoha dalších tvorů také mocného a mírumilovného Hwaranga, aby skrze něj komunikovala s okolním světem. Po objevení jedinečných vlastností stále se šířící hmoty však vypukla masivní těžba a zřejmě na svou obranu začala hmota plodit stále nebezpečnější tvory. Ti vyhlásili absolutní válku všemu živému na povrchu planety. Hwarang se tomu ale vzepřel a ve zničujícím boji pobil desítky nižších daemonů. V reakci na to se brzy v útrobách Xa zrodil první z vyšších daemonů, velemocný B'Khelith, jenž měl za cíl Hwaranga definitivně zlikvidovat.

B'Khelith nakonec Hwaranga vyzval na mírový rozhovor, během kterého jej ale ihned zákeřně napadl. Souboj trval krátce - Hwarang v něm měl počáteční nevýhodu, protože B'Khelith mu roztavil levou paži a připravil ho o primární zrak. Původní vládce grannocké fauny a flóry padl a hmota Xa nyní definitivně přišla o poslední ekvivalent dobra. Vítězný B'Khelith následně rozpoutal na Grannoku hotové peklo.

B'Khelith dodnes trpí nesnesitelnými bolestmi z hluboké rány přezdívané Hwarangova pomsta. Nezahojitelný zánět způsobují Hwarangovy sliny, jež jsou považované za jeden z nejdéle působících a nejsilnějších toxinů v Xenozóně. I proto na dopadení daemona napjatě čekají vojenské laboratoře mnoha mocností. Ten však úspěšně přežívá dál.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje