B'Khelith

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Povrch kůže B'Khelitha prý dosahoval při záchvatech hněvu teploty přesahující 2000 °C.
(Coraabia Artist: David Melvin)

Rasa: Daemon

Domovský svět: Grannok

Éra: 3111 Tu - současnost


Symbol krutovlády daemonů nad planetou Grannok nese jméno B'Khelith. Právě tento obávaný daemon kdysi osobně zabil mírumilovného Hwaranga a symbolicky tak ukončil éru soužití s dalšími formami života. Stejně jako ostatní daemoni se i B'Khelith zrodil z polointeligentní hmoty Xa, která právě v době B'Khelithova příchodu začala plodit stále krvelačnější tvory. Daemoni se pak pod jeho nepsaným vedením stali postrachem všeho živého. Místní ochránci – Proto Xini – se opakovaně snažili zasáhnout – všechny snahy o to zneškodnit mocného B'Khelitha ovšem zatím vždy skončily katastrofálními ztrátami. B'Khelith je schopen svou bionickou silou rozstřelovat okolní Xa na tisíce ostrých úlomků či roztavit masy hmoty na nebezpečnou lepivou tekutinu, jež se po kontaktu s kůží samovzněcuje.

B'Khelith stojí za sérií nemilosrdných masakrů, po kterých se z Grannoku stáhla většina korporací a náklady na ochranu kolonií vylétly do astronomických výšin. Těžba vyhledávané hmoty Xa je obrovským rizikem, což z ní činí jednu z nejdražších průmyslových surovin vůbec. Grannok je dnes jediným světem v Coraabii, kde se hmota Xa nachází.

Konsorcium těžařů Xa na B'Khelitha vypsalo vysokou odměnu v marné snaze přilákat xenolovce. Jejich obětí se však nakonec stal jistý Bu Khellit, prodavač tol'pontských korzetů v krámku se suvenýry. Vyšetřování později odhalilo, že šlo o hledaného podvodníka s nešťastně zvoleným falešným jménem. Nejnebezpečnější žijící daemon v Coraabii tak nadále uniká své záhubě.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje