Ibar Virok

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ceremoniální čepele Ibarů disponují výkonným generátorem distorzního pole, jež narušuje strukturu pancířů a exoskeletů - čepele tak pronikají nepřáteli stejně jako rybářův nůž klímanem.
(Coraabia Artist: Tonatiuh Ocampo)

Rasa: Ibar

Domovský svět: Knížecí měsíc, Jižní Mračno

Éra: 1160 Tu - 1494 Tu


Ibar Virok, první potomek Ibara Sigora, byl vypěstován v ukořistěném qu-puánském klonovacím slopu. Cenná technologie měla zajistit produkci dokonalého dědice, kterému kromě genů Ibar Sigor předá i paměťové otisky nabytých zkušeností a osobně jej zasvětí do umění války i mnoha dalších potřebných dovedností. Cílevědomý a sebejistý Virok však vyhledává vlastní způsoby, jak se zdokonalit. Při tréninku své úsilí raději věnuje ceremoniálním měsíčním čepelím než otcem preferovaným palným zbraním a zdá se, že mu víc záleží na prezentaci stylu než účinnosti útoku. Virok neopomine ani studium historie a základy politiky, které se později aktivně věnuje. Na rozdíl od Ibara Sigora je výborným řečníkem a díky svému přirozenému charismatu si rychle získává přízeň svých poddaných.

Ibar Virok je od počátku své politické kariéry vášnivým sběratelem obleků, drahých šperků a zdobených exoskeletů. Jakožto vážená osoba vždy dbá na svůj vzhled a nikdy se neobjevuje dvakrát ve stejném oděvu. Použité kusy podruhé neobléká, ale přesto je pečlivě uchovává. Od poddaných si Virok časem vyslouží přezdívku Leštič - na veřejnosti totiž vystupuje v těch nejlesklejších oděvech.

Na první pohled idylický vztah otce se synem byl jedním z prvních Virokových převleků. Zatímco Sigor byl na svého potomka pyšný, marnivý Virok mu tento jednostranný vztah neoplácel, cítil se omezován otcovými pravidly a vlastně se nemohl dočkat jeho smrti. Oznámení Sigorova skonu pod rouškou smutečních hostin Virok posléze bujaře oslaví. Sám nakonec umírá přirozenou smrtí v požehnaném věku 334 Tu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje