Ibar Ratan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ratan má jediný problém - až příliš často zapomíná, že velitelem Týmu 1 jsem já. - Sonar
(Coraabia Artist: Santosh Suryawanshi)

Rasa: Ibar

Domovský svět: Knížecí měsíc, Jižní Mračno

Éra: 4201 Tu - současnost


Následovník Ibara Reja, momentálně jediný žijící představitel urozeného rodu Ibar. Ambiciózní Ratan odjakživa žíznil po dobrodružstvích a příliš se nezajímal o běžné věci, spojené s povinnostmi měsíčního knížete. Již v útlém věku tajně odcestuje na Ulgor a Ibar Rejo je nucen na knížecí stolec dosadit svůj druhorozený klon, Ibara Kiru. Zatímco Ibar Ratan po Coraabii zažívá četné eskapády, doma se situace dramaticky zhoršuje – Ibar Kira brzy umírá a několik Tu po něm stejný osud postihne i starého Reja. Ratan mezitím získává občanství v Kosmopolitních světech a po čase dokonce vstupuje do samotné Ligy coby velitel Týmu 9. Když se ovšem později dozví o tom, co se děje doma v Jižním Mračně, spontánně opouští Ligu a urychleně se vrací domů.

Doma Ibar Ratan zjišťuje, že moci se chopila rada byrokratických tetra-králů a jeho vlastní lid věří, že on sám je dlouhé Tu po smrti. Ratan brzy rezignuje na své snahy o obnovení knížecího stolce a vrací se na Agan do Ligy. Zde je ovšem za svévolné opuštění úřadu degradován a převelen do Týmu 1. Ibar Ratan se se svými novými spolubojovníky dostává do celé řady sporů.

Ratan je nyní v Lize jen pro to, aby mohl najít záminku, díky které by za pomoci Kosmopolitů legitimně získal Knížecí měsíc zpět pod nadvládu rodu Ibar. Dalším problémem je, že tetra-králové nechali zničit starý klonovací sál, kde Ibarové "vytváří" své identické potomky. Jeden z nejstarších souvisle vládnoucích aristokratických rodů v Coraabii je tak v existenciálním ohrožení.


Aktuality:

4276 Tu - Ibar Ratan, v současnosti poslední a jediný žijící příslušník slovutného rodu Ibar, se může opět honosit legitimním titulem "Měsíční kníže". Lord Ratan obnovil vládu nad Jižním Mračnem po náročném politickém boji s úřadujícími tetra-králi, kteří podlehli až nátlaku samotné Ligy. Ta lenní právo Ibara Ratana otevřeně podpořila ve své rezoluci.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje