Ilindit

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ezwuovské schopnosti mladého vyšetřovatele znervózňují nejen kolegy, ale i nadřízené. Nejednou proto Ilindit čelil pokusům být povýšen mimo oddělení O.V.Z. Ten však svou práci považuje za příliš důležitou a proto všechny tyto "pocty" zatím vytrvale odmítá.
(Coraabia Artist: Jonathan Simard)

Rasa: Ezwuo

Domovský svět: Coraab

Éra: 4220 Tu - současnost


Už během studia na akademii se Ilindit často uplatňoval v praxi jako vyjednavač a speciální vyšetřovatel. Po svých ezwuoských předcích zdědil schopnost okamžitě rozpoznat lež. Stejně snadno dokázal Ilindit působit na skryté emoce a tím zcela měnit chování ostatních. Brzy bylo rozhodnuto, že jeho přímé nasazení v terénu je zbytečným plýtváním. Ilindit byl převelen do oddělení vnitřních záležitostí (O.V.Z.), kde začal odhalovat korupci a další zločiny uvnitř neprůhledného policejního systému. Výsledky byly okamžité a na povrch se ve velkém dostaly praktiky, které přivedly mnoho vysokých důstojníků do vězení. Ilindit tak kromě velkého respektu získal také mocné nepřátele a nevyhnul se ani několika atentátům.

Ilindit se nejvíce proslavil odhalením spiknutí, které proslulo jako Skrytá tvář. Bohatí zločinci byli za úplatu propouštěni na svobodu a místo nich byly do cel zavíráni na míru zhotovení kloni. Padlo rekordních šestadvacet doživotních trestů a několik oddělení vězeňské správy se ocitlo prakticky bez velení.

Ilinditovy přesvědčovací schopnosti dokázaly někdy být až příliš účinné. Když například přiměl Baela Daggyho k omluvě za příliš tvrdý zásah, jindy nezkrotně divoký detektiv si před nic nechápajícím výtržníkem v návalu kajícnosti usekl článek prstu a vyhodil jej z okna.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje