Daggy

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Daggy zachycen sub-portérem v Sektoru 8 na cestě z práce. • 4250 Tu
(Coraabia Artist: Jakub Hussar and Natzuurjuk)

Rasa: Bael

Domovský svět: Coraab

Éra: 4155 Tu - současnost


Jen málokdo z Bahoofy se v tomto podivínském Baelovi vyzná. Daggy umí být citlivý, pozorný, jindy zase exploduje ve víru neovladatelné hysterie a zničí vše okolo sebe. Jeden nikdy neví, v jakém rozpoložení se zrovna Bael nachází, proto si také během své dlouhé profesní kariéry Daggy moc přátel nezískal. Kolegové mu neupírají zarputilost a efektivitu, se kterou řeší své případy. Holmes dokonce kdysi prohlásil, že kdyby byli všichni v Bahoofě jako Daggy, vyčistili by centropoli od zločinu a pak by se pozabíjeli mezi sebou. Daggy má celou řadu úchylek, o kterých ani nejbližší spolupracovníci neví. Nikdo se nediví, když se tento Bael měsíc neobjeví v práci. Svou absenci pak obvykle dožene tím, že během dalšího týdne vyřeší více případů než kdo jiný.

Bael Daggy je posedlý homománií - tedy obsedantní snahou se "dokrášlovat" do plně antropomorfní podoby. Činí tak například implantací nosu, jazyka, či lepením umělých rtů. Vytváří tím dokonalý protějšek k jednomu ze svých kolegů - Mastodonthovi. Ten je naopak posedlý stát se Baelem, ti dva si tím pádem v jednom kuse navzájem něco závidí.

Daggy je zvyklý používat při vymáhání zákona velice protichůdné metody, při kterých jeho kolegové jen nechápavě kroutí hlavou. Jednou je schopen vytrhnout vyslýchanému zločinci jazyk a žvýkat ho tak dlouho, dokud se nebožák nepřizná, jindy zase neváhá zaslat šéfovi zločinecké bandy tučný xotový šek s doporučením, aby si koupil profesionální ochranku, než si pro něj Daggy přijde.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje