Innero

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
V éře Skeletátu platilo, že skutečnou svobodu v centropoli zažívali jen innerové. Mohli kohokoliv zabít bez udání důvodu, disponovali oprávněním cokoliv vzít, pokud to poslouží zbudování a údržbě potřebných bojových pozic.
(Coraabia Artist: Joanna Kosinska)

Rasa: různé

Domovský svět: většinou Coraab

Éra: okolo 3452 Tu - současnost


Spalující radiace před staletími pohltila centrální Sektory osídlené vzbouřenými pučisty - nastala éra Skeletátu. Velmi rychle bylo zapotřebí někoho, kdo by hlídal východy hermeticky uzavřeného středu města - z doutnajících trosek se do nezasažených oblastí ještě dlouhé týdny po preventivním úderu trousili těžce ozáření a mnohdy pološílení tvorové, kteří nezřídkakdy ohrožovali své okolí. Rada skelethorů rychle schválila vznik oddílů innero, které měly jediný úkol - hlídat všechny východy vedoucí ze zdevastovaného srdce centropole. Z řad mužů zákona byli vybráni ti nejodolnější jedinci, kteří v kritických případech neváhali střílet na potácející se zoufalce, kteří se za každou cenu snažili překonat kontrolní stanoviště.

Innerové zažívali ve službě mnohdy až neuvěřitelné věci - bojovali s kanibaly, ostrou střelbou rozháněli davy radiací zasažených přeživších, kteří po desítkách, mnohdy i stovkách podnikali sebevražedné výpady namířené přímo proti vysokým zdem narychlo vystavěných obranných valů ve snaze probít se ze zkázonosné izolace.

Tento úřad funguje dodnes, nicméně po dlouhých staletích vývoje a štědrých investičních pobídek prošly zdevastované centrální Sektory určitou proměnou k lepšímu. Funkce innerů se proto postupně z řezníků-pohraničníků změnila na relativně přívětivé strážce pořádku. Jako jedni z mála jsou ovšem dodnes oprávněni bez varování vystřelit na neozbrojeného civilistu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje