Skeletát

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

V coraabish označovaný jako Khor'bael (Stát kostí). Odehrával se v C'Oře mezi 3450 Tu - 3501 Tu.

A
Období Padesátiletého Skeletátu přineslo utrpení především dosavadním samozvaným pánům Coraabu - Těžařům samotným.
(Coraabia Artist: Mihai Liviu)

Skeletát (zvaný též Padesátiletý Skeletát) je jedno z nejkrizovějších období coraabské společnosti za Éry Centropole. Xenofobie velké části neživé populace okolo 3400 Tu způsobovala v C'Oře čím dál brutálnější etnické střety s příchozími imigranty z okolních světů, jejichž význam na Coraabu neustále narůstal. Následující krvavá občanská válka vyústila v tzv. Padesátiletý Skeletát, kdy nekonečné rozbroje mezi těžařskými pučisty a neživými tvrdě rozhodli Baelové, kteří pomocí tzv. ban-bomb srovnali se zemí prvních sedm Sektorů coraabské centropole. Tímto činem byli během jediného dne Šera odstraněni vedoucí představitelé obou znesvářených frakcí, což městskou společnost zcela paralyzovalo. Do budoucna jde zdaleka o nejkrvavější čin Baelů, kteří do té doby vyjadřovali své přesvědčení zásadně formou diplomacie a tímto činem doslova šokovali celou Coraabii.

V nastávajícím chaosu se vlády ujímá Nejvyšší skelethor Ulthaao (uváděný též jako Ulthao, Ul-tha) a železnou rukou navrací roztříštěný Coraab k poslušnosti. Těžařský Cor'Tal je rozpuštěn a všechny klíčové mocenské posty obsazují Baelové. Za padesátileté období skeletátu společnost nabírá druhý dech. Je to ovšem za cenu podrobení se totální diktatuře a nucené restrukturalizace veškerého politického i kulturního života v C'Oře. Snad nejvýznamnějším Ulthaaovým počinem bylo definitivní zrovnoprávnění neživých se živými díky tzv. Velké coraabské deklaraci, podepsané představiteli obou znesvářených stran v 3491 Tu.

50 Tu embarga uvaleného na transplanetární obchod vyprší a krátce po smrti skelethora Ulthaaa v 3499 Tu je Skeletát radou skelethorů oficiálně rozpuštěn.

Jde dozajista o jedno z nejtemnějších, ale zároveň nejpodivuhodnějších období coraabské historie...

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje