Lin Rezzt

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Or-sha

Domovský svět: neznámý

Éra: 4205 Tu - 4281 Tu


Šéf zločinného syndykátu Hakkara začíná svou kariéru na nedalekých skládkosvětech. Působí na Bothře a Zels-Hemeku, kde pod hlavičkou koncernu ToZanX dohlíží na těžbu a převoz vzácných kovů. Právě zde se Lin seznamuje s dalším Or-shou jménem Ka Beeul. Ten mu za příslib polovičního podílu poskytne souřadnice prastaré skládkařské lodi, jež se dle pověstí nachází na vnějším okraji hakkské soustavy. Lin Rezzt se na Hakku vydá osobně a po vleklých peripetiích skutečně nachází vrak obřího magravu. V jeho útrobách objeví dokonale zachované ptharské artefakty nedozírné hodnoty. Rezzta vidina pohádkového bohatství zaslepí a dožene jej až ke Ka Beeulově úkladné vraždě. Do ToZanXu se už nevrátí, jeho kroky neochvějně směřují na Coraab.

Lin najde pro své nově nabyté cennosti hned několik kupců (především z řad Zombů) a inkasuje za ně značný obnos Xotu. Takto získané prostředky investuje do své prospektorské společnosti Hakku-Ba (později Hakkara). Navenek se korporace zabývá odhalováním nových skládkových ložisek, ve skutečnosti na skládkosvěty ilegálně vyváží biologický a radioaktivní odpad.

Bohatstvím zaslepený Lin Rezzt se postupně mění v despotického zločinného bosse, který neváhá v nádržích s exportním odpadem do hlubin kosmu posílat také desítky těl svých odpůrců. Lin také podplácí vysoce postavené strážce zákona, aby nad jeho praktikami milosrdně přivírali oči. Díky svému úzkému napojení na vládu je nyní tento Or-shan prakticky nedotknutelný.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje