Karuuk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Ruuk

Domovský svět: Annor

Éra: ? - současnost


Karuuci jsou jedním z mála plemen ruuků, kteří se plně adaptovali na život v annorských mořích. Disponují hadovitým tělem se šesti páry plovacích končetin a zploštělým ocasem, pod kterým se nachází výrazně zduřelá kloaka. Karuuci nedýchají v podobném smyslu jako jiní tvorové. Místo toho polykají velká množství vody a ukládají ji v jednom ze dvou žaludků. V pravidelných intervalech se tento žaludek stlačí a voda je za obrovského tlaku vytlačena tenkými trubicemi ven z těla. Mohutné prokrvení stěn těchto trubic je schopno polapit dostatek metabolického plynu, kterým nemusí být ani kyslík. Mohutné výtrysky pak karuuk využívá k akceleraci svého jinak těžkopádného těla. Dobře mířeným proudem kapaliny také dokáže omráčit svou kořist.

Karuuci jsou vývojoví prapředkové glauruuků. Jejich kůže má obdobné složení, ve kterém se objevují sloučeniny tri-burotenu, jež ji dělají neuvěřitelně odolnou. Obě plemena také sdílí ultracitlivý sluchový aparát. Ten je u karuuků rozveden do brv po celém povrchu těla. Ruuk tak dokáže vnímat specifické ""tóny"" jednotlivých mořských proudů či poslouchat širokému spektru zvuků vyluzovaných okolními tvory.

Annořané karuukovi přezdívají kannh-pape (smrt za ticha). Klidné moře jej láká k odpočinku , který skýtá nerušená plavba na hladině. Jakmile jej ovšem něco vyruší, chová se velmi agresivně. Hlučnost civilizace tyto ruuky postupně vytlačila k pólům Annoru, kde nalezli skvělé podmínky pro život. Chladné vody zpomalily jejich metabolismus, což se projevilo významným prodloužením jejich věku.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje