Kategat

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
C'Orská vláda před lety donutila kategaty nosit alespoň bederní roušky. Jejich neskrývaná nahota pohoršovala především těžařské tradicionalisty.
(Coraabia Artist: Alex Huguet)

Rasa: Miiwort

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo -3100 Tu - současnost


Houževnatí Miiworti na Coraab dorazili počátkem čtvrtého milénia Těžby. Zprvu měli problém s asimilací, v metropolích vytvářeli uzavřené komunity a odmítali se učit místní jazyk. Robustní tlustokožci (dosahující výšky bezmála tří metrů a váhy přes tunu) brzy došli k závěru, že z hlediska tělesné konstituce prakticky nenacházejí v místním prostředí mezi ostatními rasami přemožitele. Přesto - či spíše proto - je coraabská vláda odmítala ve většině profesí zaměstnat. To Miiworty ještě více semklo, v ghettech začaly vznikat výcvikové tábory, ve kterých se vyučoval tradiční miiwortský styl boje. Nejlepší ze zápasníků si začali říkat Kattechei Egmohharat (miiwortsky cosi jako rohy nenávisti).

Kattechei brzy našli uplatnění jako osobní strážci či pomocné síly při velkých přepadeních. Coraabiané si jejich poněkud nepraktické označení zkrátili na kategat, což miiwortské válečníky hluboce uráží. Kategati jsou nechvalně známí svou nesmlouvavostí a explozivní brutalitou. V tvrdě vedené rodové společnosti prakticky neexistují pojmy jako soucit nebo svědomí.

Úhlavními nepřáteli kategatů jsou především konkurenční korporátoři, kteří v miiwortských imigrantech vidí póvl, jenž drze parazituje na jejich klientele. Když se někde tyto dvě skupiny potkají, strhne se grandiózní mela. Kategati mají prakticky neprůstřelnou pokožku a nenosí oblečení. Své oběti usmrcují úderem tupého termo-rohu, který jim vyrůstá mezi čelem a rypákem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje