Korporátor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Na svou ochranu si pořiďte nejlépe hned dva korporátory - jeden vám bude hlídat před tím druhým váš vlastní lalok." - Bor Khal
(Coraabia Artist: Jason Juta)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 2670 Tu - současnost


Zámožní Těžaři byli po dlouhá staletí na Coraabu zvyklí pořizovat si jako své osobní strážce bytosti s umělou inteligencí - neživým jednoduše ze zkušenosti nevěřili. Po druhé půlce třetího milénia však rostoucí C'Orou prolétla vlna derobotizace, která na dlouhou dobu znemožnila široké veřejnosti pořizovat si do svých služeb boty nebo androidy. Vše vedlo ke vzniku kosmopolitního cechu tzv. korporátorů, jejichž služeb zakrátko využívala celá společnost. Korporátoři hlídali důležité objekty, fungovali jako ochranka prestižních podniků nebo osobní strážci potentátů. Kdo platil, dostalo se mu nadstandardní ochrany. Kdo neplatil, dostal se brzy do velikých problémů.

Korporátory svedla na zcestí vidina monopolu a snadného zisku. Po několika incidentech, kdy sami korporátoři zosnovali atentát na svého klienta, skupina upadla do nemilosti a stáhla se z veřejného života. Výroba botů byla za čas obnovena a situace na trhu s ochranou osobností se vrátila do původních kolejí.

Cech korporátorů dodnes existuje, čas jejich slávy je ale dávno pryč. Když si jejich služby objednal známý zločinec Iel-Kain, trpce litoval. Ve snaze jej "ochránit" korporátoři zastřelili tři manželky z jeho harému, když mu nesly ukázat nově zakoupené ceremoniální brože. Prý se velmi nečekaně a za agresivního pokřiku vynořily zpoza rohu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje