Kdong

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Ne to nejsem já! To jsou ty ruce, dejte ty ruce pryč! Dejte je prýýýýč!! - Kdong
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4225 Tu - současnost


Kdong je přesně ten typ kopa, který nemá žádné ambice. Coby policejní monogravec brázdí dálniční polygony, z práce se každodenně vrací domů k rodině a občas si vyrazí s přáteli na chlupatý ležák. Vše se ale změní, když Kdongovu lebku prorazí corabitová trubka. Během zásahu v Bochezai na něj totiž zaútočí zločinec jménem Maniok a téměř ho umlátí k smrti. Jedinou šancí na přežití je komplexní rekultivace mozku, která mu je na náklady InSboru poskytnuta. Několik Tolů po operaci se Kdong probere a s hrůzou pociťuje změny ve vlastním chování. Nedokáže se vyrovnat se ztrátou původních vzorců myšlení a začíná propadat hlubokým depresím. Trauma se postupně rozvíjí a kop stále častěji upadá do stavu na hranici snění a bdění plného nočních můr.

Rodina jej záhy opouští a povrchní přátelé mu neposkytnou patřičnou oporu. Jedinou útěchu proto Kdong nachází v neustálé práci. Díky neurálnímu dopingu vydrží pracovat více směn v řadě bez chvilky oddychu. V očích svých kolegů se z něj stává kariérista. Za Kdongovým workoholismem se ale skrývá upřímná snaha uniknout sílícím stavům nevědomí, v nichž má pocit, že koná ohavné skutky.

Kdong své tělo ovládá pouze v plném stavu bdění. V okamžiku kdy upadne do spánku převezme kontrolu řídící jednotka. Původně se mělo jednat o loutkového agenta v rukou InSboru, avšak experiment selhal - napojení na patřičného vodiče se nezdařilo. Skutečnost je o to horší v tom, že tento vodič schválně sabotoval neurosynapse tak, aby Kdonga mohl využít ke svým vlastním potřebám.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje