Khoilei

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Khoilei zapojená na plně vizuální rozhraní oroi při práci na svých vědeckých publikacích.
(Coraabia Artist: Markus Vogt)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 3692 Tu - 3739 Tu


Vlastním jménem Untal Arbrekh. Vyhlášená zomboložka absolvovala na Orbitální univerzitě obor genearcheologie a dokonce zde i krátce přednášela. Po dramatickém osobním sporu s vedením školy (vedené v té době konzervativním rektorem Ombokem) ale Untal orbitu opustila a za několik Tu v Min'Oře založila nevládní institut Yon-Toa, zabývající se výhradně studiem neživého genomu. Untal si vždy uměla pro svou práci obstarat prostředky. Pohledná a šarmantní těžařka si brzy bez problémů omotala kolem prstu bohaté neživé mecenáše prastaré megapole. Jejich prostředky využila k jedinému účelu, kterému zasvětila celou svou profesní kariéru – snaze rozkódovat tajemství původu coraabských neživých.

Untal vydala v 3733 Tu pod vědeckým pseudonymem Khoilei souborný log s názvem Lop' Anree (Služebnický Gen). Dílo spustilo v odborných kruzích doslova bouři. Khoilei zde uvádí, že neživý genom byl před tisíci Tu uměle vytvořen pokročilou technologií. Reakce přišla záhy. Zombští aristokraté nechtěli mít s touto „pavědeckou“ tezí nic společného a projekt byl zastaven.

Khoilei ovšem ve svých výzkumech pokračovala dál. Prodala všechen svůj majetek ve snaze dovést kontroverzní výzkum do konce. Enormní pracovní vytížení a dlouholeté zdravotní komplikace si brzy vyžádaly svou daň. Po Khoileině smrti upadla její práce v zapomnění. Před několika Tu ovšem ve V.C.K.G. proběhla série tajných výzkumů, které prokázaly pravdivost této odvážné teorie.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje