Kníže Mange

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý – Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: ? - 3881 Tu


Když se zchudlý Zomb Egnam dostal až na úplné dno, rozhodl se svoje problémy řešit stejně jako mnoho chytráků před ním – založením nového náboženství. Díky vrozenému charismatu a několika načerno koupeným zombským ree získal množství příznivců pro své smyšlené božstvo Mange a coby jeho výsostný "kníže" vybíral od důvěřivců pravidelný desátek, jež mu zajistil slušné živobytí. Jenže složitý systém bohů, bůžků a sekt skrývá nejedno překvapení. Jakéhosi Mange ve skutečnosti uctívá bio-korporace Flurro coby svého nejvyššího korporátního boha. Ta začala záhy rouhače Egnama bezostyšně vydírat.

Kníže Mange se nemusel ani tak skrývat před útoky, jako spíš před právníky. Flurro na Coraab dokonce opakovaně vyslala proroka-právníka Kangaragandeho. Výsledkem byla okamžitá žaloba pro krádež značky a autorských práv. Nebohý kníže Mange se s korporací soudil dlouhé desítky Tu. Nakonec byl za podivných okolností nalezen bez známek neživota ve sklepení svého sídla.

Kníže Mange vnutil svým přívržencům představu, že v zombských krustách nečíhá nikdo jíný než samotný svatý Man-Pagan a Ge-Bog, jež se chystají znovu povstat. Díky důmyslné práci s emitory pak podzemní hale navozoval pocit, že mocní minulosti skutečně procitají a mluví. Říká se, že Mangeho nakonec nechali odstranit odpadlíci z jeho vlastní sekty.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje