Kraik

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kraik má neustále v zádech Tenga, který má dohlédnout na to, aby těžařský fanatik nepokazil Zapraskalovu pověst. Klienti se totiž smí likvidovat pouze z obchodních důvodů – nikdy ne pro rasové nebo náboženské cíle.
(Coraabia Artist: Johann Bodin)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4207 Tu - současnost


Kraik je jedním ze Zapraskalových "strachonošů", ovšem zatím stále jen na zkušenou. Provází ho ošklivá pověst fanatika bez zábran, ale Zapraskalovi se příliš nelíbí jeho angažovaná minulost. Kraik byl členem extrémistického militantního hnutí X.I.R., jež bojuje za absolutní nadvládu Těžařů nad Coraabem. Se svými kumpány zde prosazuje vyšší míru radikalizace, později zakládá akční buňku zvanou Paže Nakataarova. Kraik a jeho pohůnci se neštítí otevřeného násilí na neživých a když se zadaří, tak i na "pokřivené xeňácké lůze, kterou je třeba rozprášit do moře Rzi". Kraik dokonce po násilném převratu nakrátko stane v čele celého hnutí, aby byl o pouhý Tol později při pokusu o vypálení xenoghetta zatčen jednotkami urban-ops.

Ve vězení se Kraik vzdělává v talské historii a ve své víře se nadále utvrzuje. Ale také se naučí své pocity skrývat, aby jej přestali ohrožovat neživí i xeničtí spoluvězni. Později získává pověst intelektuála a navazuje kontakty, které mu zajišťují osobní ochranu výměnou za cenné rady a služby. Po svém propuštění Kraik využívá své nově nabyté známosti, jež mu zajistí místo v Zapraskalově bandě.

Krátce po svém propuštění si Kraik tvrdě vyřizuje účty s členy hnutí X.I.R., kteří kdysi u soudu vyzradili jeho xenofóbní plány. Kraik se pečlivě postaral o to, aby navždy litovali ceny, kterou zaplatili za své podmínečné propuštění. Celé hnutí se pak v 4276 Tu rozpadá pro nedostatek ochotných členů. Jak definitivně očistit Coraab od méněcenných si Kraik prozatím trpělivě rozmýšlí.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje