Rezavé duny

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Rozsáhlá území Rezavých dun jsou nechvalně známá svým nehostinným prostředím. Právě proto zde nacházejí útočiště především vyvrženci společnosti.
(Coraabia Artist: George Constantinesu)

V jazyce coraabish zvané Burra'Worra.

Rezavé duny jsou obsáhlou oblastí na Coraabu, jež vznikla postupnou korozí a ukládáním drobných kovových součástí Skládky, jež díky své nízké hmotnosti zůstaly obsaženy na povrchu i v atmosféře planety. Rez zde tvoří rozsáhlé plochy, táhnoucí se tisíce kilometrů pod rovníkem planety. V těchto oblastech dochází k extrémním projevům počasí, především v podobě tzv. kovových bouří.

První Rezavé duny se na Coraabu postupně objevují v období mezi -14000 Tu - -5000 Tu. Postupně vytvářejí nepříliš silnou korozivní přikrývku obsáhlým oblastem planetární Skládky, jež se nalézá pod nimi. Oblast se napříč postupujícími milénii neustále zvětšuje.

Rezavé duny často sloužily jako útočiště všemožných exilujících etnik, mnoho staletí zde dokonce sídlila rozsáhlá Říše Kruhu. Po období neživých států zde stálo několik talských kolonií (jmenovitě Z-Tal a Zanh-Tal), později tvořili významnější etnikum již pouze skrývající se Du'Baelové. Později ale s rostoucími teplotami a zhoršujícími se podmínkami i oni postupně přilehlé oblasti ruin Tor'Thuba, staré centropole Říše Kruhu opouštějí a s nimi i Rezavé duny. Dnes se již na tomto nevraživém veleúzemí nenachází žádný rozměrnější státní útvar.

V současnosti zabírají Rezavé duny obsáhlá území Coraabu čítající desítky milionů kilometrů čtverečních. Tvoří tak nejrozsáhlejší jednolitou povrchovou plochu této planety a díky svému charakteristickému hnědo-oranžovém odstínu jsou bezpečně viditelné z volného kosmu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje