Kyzoll

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Ugze

Domovský svět: Traxol

Éra: 4239 Tu - současnost


Kyzollův životní sen nikdy neležel u pásu v továrně na zpracování blitkotinu. Nakonec se ovšem vychytralý Ugze přeci jen za pomoci všemožných lží a udání dopracuje z řadového dělníka na post předáka. Jakmile se jeho svět rozšíří o další možnosti jak si přilepšit, stává se z Kyzolla chamtivá bestie. Ani slizkost, podlézání a úplatky však nemohou pohnout s hluboce zakořeněným systémem dědičných postů traxolské průmyslové hierarchie. Kyzoll tedy změní strategii a pokusí se ředitele závodů otrávit. Jeho chatrný plán je ale brzy odhalen a o ugzeského předáka se začínají zajímat místní bezpečnostní složky. Kyzoll pochopí, že pro něj bude lepší, když změní ovzduší a za své bokem uspořené (nakradené) peníze kmitne na Coraab.

Kyzollův zchátralý organismus byl po mnoha Tu strávených v zoufalých podmínkách traxolské továrny natolik nasáklý chemikáliemi a blitkotinem, že stačilo málo a úředníci coraabského ImmaDORu jej s poklonami vrátili nejbližším strunem zpět. Přivolaný biochemik prohlásil, že ugzeský imigrant mnohonásobně překračuje povolené hodnoty toxických látek v krvi a že je zázrak, že je Kyzoll ještě vůbec naživu.

Kyzoll nakonec vstupní kontrolou projde a usazuje se v C'Oře. V chudinské čtvrti RamaX pak podvodem obere místní traxolské imigranty o veškeré úspory. Snaží se chovat načerno dovážená ruucká plemena, ovšem všechna zvířata mu pojdou. Kyzoll jejich jedovaté maso odprodá zpracovně zemědělských krmiv, čímž způsobí nedozírné škody. Je těžké odhadnout, čeho od tohoto páchnoucího Ugzeho dočkáme příště.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje