Neživé státy

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

V jazyce coraabish označované jako lop'khora.

Neživý stát označuje komplexní správní zřízení, vybudované některým z kmenů kultury neživých.

Historie

A
Alegorický výjev setkání velitele vojsk Říše Kruhu s delegátem Wigitů neživého státu Dwagi. • okolo -3250 Tu
(Coraabia Artist: David Lecossu)

První koncentrovaná osídlení vznikají na březích radioaktivního jezera Wat-Pagae již okolo -20000 Tu. Individualistická společenství se postupně přeměňují v rozsáhlé civilizace, tzv. neživé státy. Prvním velkým a historicky podloženým neživým státem je tzv. Říše Kruhu, jež vzniká spojením ilokajských sídlišť zhruba -3450 Tu.

Neživé státy zažívají vrcholný rozmach především v období mezi -800 Tu - 0 Tu.

Neživé státy nakonec jeden po druhém zanikají, nejvýznamnějším sídlem neživé kultury dodnes zůstává jediný suverénní neživý městký stát Min'Ora.

Neživé státy

Kao-Paga

? - okolo -7500 Tu

Prastarý zombský stát, rozprostírající se okolo vodstva odlehlého radioaktivního jezera Wat-Pagae. Kao-Pagu údajně zakládá samotný Wat-Pagan.


Dwagi

okolo -4300 Tu - -104 Tu

Označovaný také jako Wagi'Tha. Domovina neživého kmene Wigitů. Okolo -2000 Tu se odsud vydává primus Raabdwa se svými přívrženci na velkou pouť napříč Rezavými dunami.


Říše Kruhu

-3450 Tu - -767 Tu

Jedna z největších a nejvýznamnějších říší coraabských dějin. Její centropole Tor'Thubo byla ve své době nejrozsáhlejší aglomerací na Coraabu. Tento ilokajský státní útvar také bývá označován jako Patriarchát Kruhu.


Mino (později Min'Ora)

-2511 Tu - současnost

Prastarý něživý městský stát. Vzniká v okolí Velké corabitové studny a na dlouhou dobu tvoří lokální ekonomickou i kulturní velmoc. V dnešní době jde o jediný existující suverénní neživý stát na planetě.


Atomová říše

-825 Tu - -767 Tu

Největší neživý superstát v dějinách Coraabu. Atomovou říši zakládá Zomboss a jeho atomští spojenci. Postupně ke svým državám přidává i obsáhlá území Říše Kruhu.


Wa'Ghra

-760 Tu - 19 Tu

Významný neživý stát kmene Ilokajů (ve skutečnosti vedený několika mocnými Zomby), jež se houževnatě bránil přílivu Těžařů. Časem byl zcela zdecimován pomocí tzv. ban-bomb.


Lebbu

-206 Tu - 51 Tu

Výhradně dungský neživý stát, proslulý svou výbojností a expanzivní povahou. V pořadí druhý neživý stát, jenž byl srovnán se zemí těžařskými zbraněmi hromadného ničení.

Zajímavosti

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje