Lasturo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Říká se, že žádní dva lasturové nevypadají stejně. Odlišují se především unikátním zakřivením svých hlavových mušlí.
(Coraabia Artist: Riyahd Cassiem)

Rasa: neživý - Lasturo

Domovský svět: Coraab

Éra: Střední Skládka - současnost


V odlehlých částech Periferie, odkud národ lasturů pochází, jsou tito bezbranní tvorové velice častou kořistí obávaných neživých predátorů hypomorů. Ti jsou díky vysokým počtům a obávané zákeřnosti v této oblasti dominantní rasou, která lastury postupně vytlačuje. Navzdory relativně vysoké inteligenci a zručnosti tak lasturové nedokázali vybudovat jakékoli trvalejší osídlení nebo vyšší formu vlastní civilizace. Drtivá většina jich proto nyní žije v exilu na okraji coraabské civilizace, která je ovšem přijímá jen s velkými předsudky jako divochy a primitivy.

Celistvá komunita lasturovských vyhnanců ze svých skromných výdělků přispívá "tonáty" do tzv. xotového gonu, ze kterého jednoho dne plánují obstarat prostředky pro své ozbrojení a s jejich pomocí získat svou domovinu nazpět. Protože se ale většinou živí jako uklízeči nebo pomocné síly, asi to ještě nějaký čas potrvá.

Protože hypomoři po mase lasturů přímo šílí, některé skupiny pašeráků je proto unášejí z měst a používají coby návnadu při jejich lovu. Hypomoři pak většinou putují do zábavních parků, ilegálních arén nebo jako trofeje do domů boháčů. Kvůli této kruté obchodní strategii bylo jen v 4258 Tu z C'Ory uneseno na dva tisíce lasturů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje