Hypomor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Neodsuzujme kanibalizmus bez širší perspektivy - jen díky němu hypomoři nenásledovali exodus všeho živého i neživého z oblastí Periferie. Děkujme Talovi, že se tak nestalo.Khoilei.
(Coraabia Artist: Marissa Rivera)

Rasa: neživý - Hypomor

Domovský svět: Coraab

Éra: Střední Skládka - současnost


Hypomoři jsou poměrně primitivní, avšak vysoce nebezpečný a agresivní kmen divokých neživých. Dnes sídlí především v odlehlých oblastech Periferie, kde ve velkém loví především snadno zranitelné lastury, jejichž populaci po staletích neúprosného pronásledování prakticky zdevastovali. Nezřízený lov všeho živého či neživého je ale postupně zbavuje kořisti, ať už kvůli vyhubení nebo hromadnému exodu ostatních etnik. Tam, kde kvůli jejich nenasytné krvelačnosti nezbylo skoro nic k lovu, se nezřídka uchylují ke kanibalismu. Kvůli násilnému způsobu neživota a častým bojům uvnitř tlup se vyznačují jedním z nejkratších neživotních cyklů ze všech neživých - snad právě kromě lasturů.

Paradoxně to byli právě lasturové, kteří hypomory původně chovali pro lov, přestože už si to nepamatují ani oni sami. Dělo se tak na úplném počátku rozvoje jejich kultury, který byl zároveň počátkem jejich pádu. Velice rychle se hypomoři kvůli vrozené zákeřnosti a rychlému množení vymkli kontrole.

Hypomoři jsou pro svou nezkrotnou agresivitu vyhledávaným rozptýlením zámožných Coraabianů. Několik hypomorů po určitý čas vlastnil i herecký idol Ja-Barr, než na jednom z jeho slavných večírků pozabíjeli většinu hostů. Za nelegální chov agresivních predátorů pak dostal pokutu osm tisíc trinů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje