Lepront

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nikdo vás k nim nepustí. Říkají, že jsou nemocní a smrtelně nebezpeční. Já říkám, že jsou to především fascinující tvorové, hodní podrobnějšího pozorování. - Xed
(Coraabia Artist: Yin Weiye)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: Svrchní Skládka - současnost


Zatímco na mnohých světech Coraabie mykobakterie rodu Lephorra doslova kosí celé populace, u některých neživých kmenů si naopak tento infekční organismus vypěstoval zvláštní formu symbiózy. Po tisíciletích selektivního vývoje se z Káďovek vyčlenil lepront - tvor, jež si kolem těla po celý neživot pěstuje tzv. mykodermis, houbovitou pokožku s ochrannou a výživnou funkcí. Fatální nevýhodou je, že pro živé (především pak bytosti na bázi uhlíku) představují lepronti permanentní biologickou hrozbu. Kdokoliv s nimi přijde do bližšího styku, těžce onemocní. I to byl jeden z důvodů, proč mají na Coraabu tito tvorové přísně zakázaný vstup do centropole. Většina leprontů je v současnosti koncentrována v rozsáhlých leprosáriích na periferii Min'Ory.

Leprontův houbovitý obal je poddajný a do jisté míry se dá říci, že si jej neživí pomocí tradičních procedur "šijí" na míru. Jednotlivci si na těle vytvářejí složité výrůstky či dekorace, jež se vrh od vrhu liší provedením i tématem. Lepronti jsou houževnatí a od přírody výbušní, jejich dějiny jsou plné nenávisti a pomsty. Separaci od civilizace ale berou jako osudový úděl, zřízený vyšší mocí.

V průběhu těžařských dějin je zaznamenáno pouze několik vzácných výskytů lepronta mimo jeho komunitu. Tato událost mezi civilisty pokaždé vzbudí vlnu paniky. Naštěstí sami lepronti se vnějšího světa většinou úzkostně bojí a leprosária záměrně neopouštějí. Statistiky uvádějí, že 78% nahlášených zjevení lepronta mají na svědomí okostýmovaní vtipálci, 22% pak bio-teroristé.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje