Můlo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
O usmrcených ženách nalezených na Skládce mimo bezpečí kolonií se tradovalo, že je zabili můlové. Po skutečných vrazích se tak často ani nepátralo.
(Coraabia Artist: Vynom)

Rasa: neživý - mýtický tvor

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 350 Tu - okolo 550 Tu


Mnohé staré legendy talského města Ora hovoří o můlech - postavách přicházejících za Šera, které vábeny světly obydlí postávají na hranici stínu a čekají. Trpělivě a bez hnutí sledují, jak těžařské bivaky jeden po druhém pohasínají. Pak jako na povel mlčky vykročí, aby ještě před příchodem Světla zmizeli v podzemí spolu se svými oběťmi, které odjakživa tvořily výhradně těžařské ženy. Tito mýtičtí neživí tvorové jsou dnes označováni jako můlo, ovšem podobným bytostem se v Říši Kruhu říkalo Gadu Mhua'lau a těch se obyčejní obyvatelé často obávali více než možné invaze Atomů. Na rozdíl od můlů však Gadu Mhua'lau unášeli nezralé káďovky a to přímo z reprodukčních kádí. Tradice městských uchvatitelů těl je tedy na Coraabu dlouhá tisíce Tu.

Spekuluje se o tom, že můlové skutečně existovali - šlo však o tajnou sektu ilokajských taložroutů, kteří pořádali trestné výpravy k hranicím nově zbudované výspy živých kolonizátorů, které z duše nenáviděli. Můlové skutečně unášeli ženy a to proto, aby co nejvíce zredukovali rozmnožování svých nepřátel. Talové prý nakonec sektu můlů v několika trestných výpravách vyhubili.

Neméně peprný byl také legendami přibarvený popis samotného aktu vraždy. Můlo ženě nejprve rozerve břicho a ponoří do ní hlavu. Zůstane tak po celé Světlo, příčemž do těla hostitelky vypouští litry svých slin. Po několika Tolech se z napnuté kůže (jež slouží jako zárodečná varianta kádě) vysouká nový můlo. Údajně právě proto zdobily hlavy můlů bujné feminní hřívy.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje